אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא רק לאומי - גם דיסקונט והבינלאומי יקבלו טעימה מעסקת הענק של ויזה אירופה צילום: רון קדמי, דן לב

לא רק לאומי - גם דיסקונט והבינלאומי יקבלו טעימה מעסקת הענק של ויזה אירופה

הבנקים דיווחו הבוקר כי החברה המשותפת ויזה כאל תקבל 89 מיליון יורו בעקבות העסקה. מדובר בטעימה קטנה מעסקת הענק, במסגרתה תרכוש ויזה העולמית את ויזה אירופה תמורת 21 מיליארד יורו

24.12.2015, 10:42 | רעות שפיגלמן

בהמשך להודעת לאומי אתמול על חלקו בעסקת ויזה אירופה - גם בנק דיסקונט והבנק הבינלאומי מדווחים על כך הבוקר (ה'). חלקם של דיסקונט והבינלאומי יעמוד על 89 מיליון יורו יחדיו (378 מיליון שקל) כאשר 280 מיליון שקל יתקבלו במזומן ו-98 מיליון שקל במניות. גם תשלום תלוי ביצועים ייתכן וישולם בשנתיים הקרובות. התשלום יתקבל בויזה כאל, בה מחזיק דיסקונט 72% והבינלאומי ב-28% הנותרים.

קראו עוד בכלכליסט

הסכום שיקבלו הבינלאומי ודיסקונט בגין אחזקתם המשותפת בויזה כאל דומה לתמורה אותה יקבל בנק לאומי. זה האחרון ,בניהולה של רקפת רוסק עמינח, דיווח אמש כי יקבל 367 מיליון שקל בכפוף להשלמת העסקה כאשר 274 מיליון שקל במזומן ו-93 מיליון שקל במניות. התמורה המותנית שצפויה להתקבל ללאומי בתוך שנתיים מוערכת ב-105 מיליון שקל.

התמורה שיקבל לאומי ושיקבלו הבינלאומי ודיסקונט יחדיו משקפת רק כ-1% בלבד מסך התמורה שתשלם ויזה העולמית לויזה אירופה במסגרת העסקה. ההיקף הכולל של העסקה, עליה הודיעה ויזה בתחילת נובמבר, הוא 21.2 מיליארד יורו, והשלמת העסקה צפויה במהלך שנת 2016.

הודעות הבנקים בישראל מגיעות כחודשיים לאחר שויזה העולמית וויזה אירופה הודיעו על העסקה ביניהן - במסגרת צעדי התייעלות של ויזה העולמית לשיפור צמיחתה בשנים הבאות. המהלך יאחד את כלל הפעילות העולמית של ויזה תחת גג אחד. שתי החברות נפרדו לפני שמונה שנים, אך לויזה אירופה הייתה אופציה שאפשרה לוויזה העולמית לרכוש אותה מחדש. ויזה העולמית נסמכת בעיקר על הפעילות האמריקאית שלה, שייצגה 54% מההכנסות שלה בשנת 2014.

לילך אשר טופילסקי מנכ"לית בנק דיסקונט, צילום: רון קדמי לילך אשר טופילסקי מנכ"לית בנק דיסקונט | צילום: רון קדמי לילך אשר טופילסקי מנכ"לית בנק דיסקונט, צילום: רון קדמי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות