אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העלאת מחירים? מועצת הכבלים והלוויין אומרת לא ל-yes ול-HOT צילומים: ערן יופי כהן, צביקה טישלר

העלאת מחירים? מועצת הכבלים והלוויין אומרת לא ל-yes ול-HOT

המועצה מציינת כי החלטה נסמכת על חוות דעת כלכלית שהוצגה לה "ונוכח החשש ששיטת התמחור הנוכחית יש בה כדי לפגוע באופן ממשי בתחרות, ליצור אפליה בין לקוחות והטעיה לכאורה"; HOT ו-yes: "החלטת המועצה אינה מובנת"

24.12.2015, 17:24 | אלירן מלכי

מועצת הכבלים והלוויין, שהתכנסה היום (ה') לדיון בנושא העלאת המחירים של חברת yes ו-HOT, סירבה לאשר להן לבצע את המהלך.

קראו עוד בכלכליסט

לאחרונה הגישו החברות למועצה, בסמיכות של מספר ימים זו מזו, בקשה להעלאת מחירים. yes ביקשה לייקר את שירות ה-VOD שלה ב-20%. HOT הכריזה על העלאה רוחבית של מחירים שזהותם אינה ידועה. הודעת העלאת המחירים של החברה נעשתה בסמוך להודעתה של yes. המועצה פנתה לרשות להגבלים עסקיים בטענה כי החברות תיאמו ביניהן את העלאת המחירים והדבר אף מעלה חשד לפלילים. הרשות לא מצאה שום הוכחה לתיאום מחירים והחליטה לא להתערב בנושא.

ממועצת הכבלים והלווין נמסר כי "המועצה החליטה בישיבתה היום לא לאשר את הבקשות האחרונות להעלאת מחירים שהגישו חברות HOT ו-yes. בשים לב לחוות הדעת הכלכלית שהוצגה למועצה ונוכח החשש ששיטת התמחור הנוכחית יש כדי לפגוע באופן ממשי בתחרות, ליצור אפליה בין לקוחות והטעייה לכאורה".

יפעת בן-חי שגב, יו"ר מועצת הכבלים והלוויין יפעת בן-חי שגב, יו"ר מועצת הכבלים והלוויין יפעת בן-חי שגב, יו"ר מועצת הכבלים והלוויין

יפעת בן-חי שגב, יו"ר מועצת הכבלים והלווין, התבטאה בחודש וחצי האחרון מספר פעמים נגד העלאת המחירים. שגב

אמרה כי בעידן של צדק חברתי היא הייתה מצפה מהחברות ל"יותר רגישות". שגב אמרה שלפי דעתה השוק יציב ושחברות הכבלים והלוויין מרוויחות הרבה יותר מהממוצע בארה"ב.

מחברת HOT נמסר בתגובה: "החברה תמשיך לספק ללקוחותיה את התוכן והטכנולוגיה המתקדמים ביותר ובמחירים אטרקטיביים. מועצת הכבלים והלוויין מיודעת בכל מבצע ומבצע, והחלטתה בלתי מובנת ותמוהה".

מחברת yes נמסר בתגובה: "החלטת המועצה אינה ברורה ובעיקר מבלבלת, שהרי היא עומדת בניגוד להמלצת הדו"ח הכלכלי שהיא עצמה הזמינה ושמסקנותיו התומכות בyes- פורסמו רק אתמול".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
צריך שהמדינה תשחרר חסמים כדי ששחקנים מחו"ל ישדרו כאן
א. נטפליקס ועוד כמה שרותים בעיקר בתחום הספורט והמוסיקה לא קיימים כאן ולפחות אחת מהן ענתה לי שזה בגלל סוגיות מיסוי ורגולציה .. אז בבקשה שהממשלה תקל עליהן. ב. ל 6 מה שאתה כותב אולי נכון טכנית אבל נוגד את תנאי השימוש של החברות האלו - אני אשמח להתחבר לנטפליקס גם אם יעלו כאן כפול מבארה"ב וגם אם לא יהיו כתוביות אבל רק אם הם ירצו אותי כלקוח ישראלי. ג. כל הדיבורים על מכרז זכויות השידור של הכדורגל שישפיע על מחירי החבילות מקוממים. למה מי שאינו צורך כדורגל צריך לממן את מאות המליונים האלו ? מישהו שאל ? מה , כדורגל זה סוג של מס רוחבי ? ד. יס והוט יכולות לעשות מה שבא להן .. אני כבר אדיש. אני אומר כאן .. לא אתנתק גם אם החבילה שלי תעלה 50 שקל יותר כי אין כרגע חלופה חוקית עם תמורה דומה. אבל בשניה שזה יקרה אני מתנתק ולא מסתכל אחורה (גם אם המחירים שלהם ירדו) החגיגה כנראה תסתיים בקרוב ואני מקווה שהממשלה והכנסת לא תיכנע ולא תחסום את חיבור ישראל לשרותים שקיימים בעולם כבר שנים.
צ  |  25.12.15
6.
חברים תשלמו כמה גרושים לVPN מהיר עם הרבה ארצות ולנטפליקס
פתאום יש לכם ערוצי טלוויזיה מכל העולם וגישה למלא דברים. בנוסף קודי והורדות בטורנט והוט ויס יכולים ללכת להעלות מחירים לאמא שלהם. יש גם את עידן פלוס בשביל קצת תוכן מקומי. ברגע שיש נטפליקס וVPN נגיד גם לאנגליה וגם לארה"ב ולכמה מדינות אירופה, אז יש לכם גישה לספריות הסרטים המורחבת של נטפליקס הספריות שונות בין מדינה למדינה. בדוק. יוס והאט, מי בכלל צריך אותם?
24.12.15
לכל התגובות