אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנק האסייתי להשקעות בתשתיות הוקם באופן רשמי צילום: רוייטרס

הבנק האסייתי להשקעות בתשתיות הוקם באופן רשמי

מתחרהו הפוטנציאלי הגדול של הבנק העולמי כונן רשמית לאחר ש-17 מהמדינות המממנות שלו אישררו את ההסכם לפתיחתו. בין המייסדות: אוסטרליה, גרמניה ובריטניה. גם ישראל הצטרפה לארגון

26.12.2015, 12:20 | שירות כלכליסט
הבנק האסייתי להשקעות בתשתיות, מתחרהו הפוטנציאלי הגדול של הבנק העולמי, כונן רשמית ביום שישי – כך לפי הודעה שפורסמה בבייג'ינג. ארה"ב ויפן, הכלכלה הגדולה והכלכלה השלישית בגודלה בעולם, בהתאמה, סירבו להצטרף לבנק הצפוי להתחיל לפעול בראשית השנה הבאה. עם זאת, אוסטרליה, גרמניה ובריטניה הודיעו כי יצטרפו והן נמנות עם המייסדות – כמו גם ישראל.

כינונו של הבנק מתאפשר לאחר ש-17 מהמדינות המממנות, אשר ההון שהתחייבו להפקיד בו מסתכם ביותר מ-50% מכלל הפקדונות, אישררו את ההסכם לפתיחתו – כך לפי שר האוצר הסיני לו ג'יוויי שצוטט בטלוויזיה הממלכתית הסינית.

"הבנק כונן חוקית עם כניסתם לתוקף היום של סעיפי ההסכם בין החברות", אמר לו. "כינונו של הבנק מסמן אבן דרך ברפורמה של מערך הממשל הכלכלי הגלובלי", ציין. הבנק יתחיל לפעול ברגע שהדירקטוריון ייפגש בפעם הראשונה באירועי הפתיחה הצפויים להתקיים ב-16 עד ה-18 בינואר, כך לפי משרד האוצר הסיני. בייג'ינג תהיה בעלת המניות הגדולה ביותר בבנק עם נתח של כ-30%, כך לפי ההסכם שעליו חתמו 50 המדינות המקימות בסוף יוני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות