אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מליסרון אישרה: עלות שכרה של ליאורה עופר - 3.4 מיליון שקל בשנה צילום: נמרוד גליקמן

מליסרון אישרה: עלות שכרה של ליאורה עופר - 3.4 מיליון שקל בשנה

האסיפה הכללית של החברה אישרה ברוב מוחץ את שכרה של בעלת השליטה ויו"ר הדירקטוריון לשנת 2015; במקביל הודיעה החברה על סיום העסקתו של רם בלניקוב, לשעבר ראש אגף התקציבים באוצר, כדירקטור בלתי תלוי בחברה

26.12.2015, 16:44 | אורן פרוינד

הסכם השכר החדש של ליאורה עופר בחברת מליסרון שבשליטתה אושר ברוב מוחץ ביום חמישי בערב על ידי האסיפה הכללית. בעלי המניות שאינם קשורים לבעלי השליטה אישרו ברוב של 90.61% עלות שכר של עד 3.4 מיליון שקל לעופר - עבור שירותי יו"ר דירקטוריון שהיא מעניקה לחברה.

קראו עוד בכלכליסט

במקביל, החברה הודיעה אתמול באופן רשמי על סיום העסקתו של רם בלינקוב (ראש אגף התקציבים באוצר לשעבר) כדירקטור בלתי תלוי בחברה. לטענת הדירקטורית החיצונית אלונה בראון שפרשה מהדירקטוריון בנובמבר האחרון, אי הארכת כהונתו של בלינקוב קשורה לעובדה שהתנגד להסכם השכר החדש של המנכ"ל אבי לוי (עלות שכר של 7 מיליון שקל בשנה). בלינקוב עזב את הדירקטוריון של מליסרון שנתיים וחצי לאחר שמונה.

ליאורה עופר, צילום: צפריר אביוב ליאורה עופר | צילום: צפריר אביוב ליאורה עופר, צילום: צפריר אביוב

הסכם השכר החדש של עופר אינו כולל שינוי בעלות השכר, אלא בתמהיל שלו. בעקבות לחץ שקיבלה מגופים מוסדיים, שינתה עופר את מבנה השכר שלה כך שיכיל תשלום קבוע נמוך יותר על חשבון מענק תלוי ביצועים גבוה יותר. בכך היא למעשה מבקשת להוריד את דמי הניהול הקבועים שקיבלה בשנת 2014 בהיקף של 2.3 מיליון שקל לרמה של 1.9 מיליון שקל בשנת 2015.

מנגד היא מבקשת להעלות את תקרת המענק שקיבלה בשנת 2014 מרמה של 1.1 מיליון שקל לרמה של 1.5 מיליון שקל בשנת 2015. נגד הסכם השכר הצביעו בין היתר קופות הגמל של פסגות, עמיתים ואי.בי.איי. בעד ההסכם הצביעו בין היתר ילין לפידות, קופות הגמל של מיטב דש, הפניקס ואיילון.

רשות ני"ע ביקשה הבהרות

לפני שבועיים ביקשה רשות ניירות ערך ממליסרון להבהיר כמה נתונים לגבי שכרה של עופר. את עיניה של הרשות תפסה הנוסחה שלפיה תקבל עופר את המענק, נוסחה שתלויה כמובן בביצועים של החברה שנמדדים על ידי תשואת FFO ושיעור העלייה הריאלי ב-NOI. הרשות ביקשה ממליסרון להבהיר למשקיעים כי בהתאם לנוסחה החדשה, שכוללת מעתה גם מענק של 352 אלף שקל בגין שיעור עלייה של בין 0%-3% ב-NOI, עופר הייתה מקבלת בשנת 2014 את מלוא המענק בהתחשב בתוצאות הכספיות של 2014. בפועל קיבלה עופר בשנת 2014 את התקרה הגבוהה במענק, אולם אז כאמור הוא הסתכם בכ-1.1 מיליון שקל. עוד ביקשה הרשות ממליסרון להבהיר למשקיעים כי הפער בין תקרת המענק לפי הנוסחה הישנה לבין הנוסחה החדשה, מגיע לרף של 400 אלף שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
עופר תפריש חלק משכרה להגדלת התמורה הזעומה שיקבלו מחזיקי האגח הפרטיים בסנטראל יורופיאן
הרשות יכולה להכפיף את אישורה בתנאי שעופר תפריש חלק להגדלת התמורה שלה למחזיקי האגח הפרטיים של סנטראל יורופיאן. הרשות לניירות ערך יכולה להציע לעופר להפריש חלק מהשכר שעופר תקבל ממליסרון על מנת להגדיל את התמורה הזעומה למחזיקי האגח הפרטיים בחברת סנטראל יורופיאן. חברת סנטראל יורופיאן היא חברה שעופר קיבלה בירושה וחייבת מאות מיליונים למחזיקי האגח שלה. בין מחזיקי האגח גם אנשים פרטיים שהנזק שלהם גדול לאין שיעור מהנזק למחזיקים המוסדיים. לכן, הרשות לניירות ערך, יכולה לתפקד כפועלת למען היושר וההגינות בניירות ערך תוך כדי ניצול זכות העמידה שיש לה במשא ומתן עם רות עופר על שכרה ממליסרון, ולהציע לעופר להשתמש בחלק מהשכר שתקבל עופר על מנת לצמצם את הנזק שנגרם למחזיקי האגח הפרטיים של סנטראל יורופיאן.
NB  |  27.12.15
2.
שכר של 3.5 מיליון לשנה מלירסון..לליאורה עופר
ממשיכים בשיגעון השכר למנהלים. אף מנהל במדינה אינו זכאי לשכר שנתי שמעל 500000 ש"ח. ובתנאי שהשכר המינימים למועסקים אצלו לא פחות מ 100000 ש"ח לחודש. מספיק עם ההשתוללות של הענקת שכר גבוה לדרג המנהלים. לשר האוצר או לממונה על השכר במדינה, חוקקו חוק אמיתי מבלי לעצום העיין ששכרו של אף מנהל במדינה לא יעלה על 500 אלף בשנה. לגבי כל החבריות הציבוריות והפרטיות ולכל הסקטור האחר במדינה ואז נהיה שפויים. יש להעלות את השכר המנימום אדוני יו"ר ההסתדרות ואדוני שר האוצר, לכדי 10000 ש"ח לחודש.כל שכר שהינו מתחת לזה הופך את המועסק לעני.
דו  |  27.12.15