אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפיילוט לחישוב גמיש של השעות הנוספות יתחיל בעסקים קטנים צילום: שאטרסטוק

הפיילוט לחישוב גמיש של השעות הנוספות יתחיל בעסקים קטנים

רה"מ יזם חוק שיאפשר לעסקים קטנים להעסיק עובדים גם 12 שעות ביום בלי לשלם להם שעות נוספות, כל עוד לא עברו מכסה חודשית מקסימלית. בעתיד יורחב הניסוי לכלל המשק. ההסתדרות מתנגדת

27.12.2015, 07:33 | מיקי פלד

שורה ארוכה של הקלות לעסקים חדשים צפויות להיות מאושרות היום על ידי הממשלה. אך בתוך סעיפי ההקלות מסתתר פיילוט שצפוי לעורר תגובות קשות מצד ההסתדרות וארגוני זכויות עובדים.

קראו עוד בכלכליסט

מתחת לאף של ההסתדרות הפיילוט לחישוב גמיש של השעות הנוספות יתחיל בעסקים קטנים רה"מ יזם חוק שיאפשר לעסקים קטנים להעסיק עובדים גם 12 שעות ביום בלי לשלם להם שעות נוספות, כל עוד לא עברו מכסה חודשית מקסימלית. בעתיד יורחב הניסוי לכלל המשק מיקי פלד, 25 תגובותלכתבה המלאה

הפיילוט, שנכלל במסגרת הצעת המחליטים שיזמו מנכ"ל משרד ראש הממשלה אלי גרונר והסוכנות לעסקים קטנים ובינונים במשרד הכלכלה, מגדיר כי חישוב שעות נוספות לעובדים בעסק חדש ייעשה ברמה השבועית או החודשית ולא בזאת היומית. עסק חדש מוגדר כעסק עד שנתו החמישית ושהבעלים שלו לא שולט בעסקים אחרים.

רה"מ נתניהו, צילום: בלומברג רה"מ נתניהו | צילום: בלומברג רה"מ נתניהו, צילום: בלומברג

כפי שנחשף בעבר ב"כלכליסט", מדובר בתכנית שבמשרד הכלכלה מנסים ליישם מזה תקופה ארוכה לכלל המשק והההסתדרות היא שעוצרת זאת. עכשיו הוחלט לנסות לקדם זאת כפיילוט לעסקים חדשים, ואולי בהמשך להרחיב זאת.

כיום התשלום על שעה נוספת מתחיל מהשעה השמינית או התשיעית, כשעל פי השינוי בהצעה תשלום על שעה נוספת ייעשה רק מהשעה ה-43 בשבוע עבודה או השעה ה-187 בחודש עבודה. המשמעות היא שבעסקים חדשים המעסיק יוכל להעסיק עובדים 12 שעות ביום מבלי שבהכרח יהיה חייב לשלם להם שעות נוספות.

הקלה נוספת שצפויה להיות מאושרת היום בממשלה היא האפשרות לפטר עובד בזמן מחלה ללא שימוע פנים אל פנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

25 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

24.
עוד סיבה טובה לעזוב את הארץ
לפי ההיגיון שלהם , אם יש לי בנק של 100 שעות בחודש אז המעסיק גם יוכל לתת לי לעבוד 24 שעות רצוף בלי שעות נוספות.... ההסתדרות צריכה להגדיר שעות עבודה כ 6 שעות ביום וכל מה שמעבר לזה יהיה שעות נוספות בדיוק כמו, שקורה ברוב המדינות בעולם. אם מעסיק מחפש עבודה של 12 שעות רצוף שייגיס 2 עובדים לתפקיד ולא יעשה קומבינה של עבדים
אלון , נתניה  |  28.12.15
21.
תמשיכו להצביע לארור הזה
בסוף כשנהפוך לעניים חסרי כל עם אורליגכיה וחיים בלתי אפשריים תבואו ותגידו זה השמאל עוכר ישראל!!! תתעוררו משנתכם ישראלים מטומטמים!! בשעה שמפחידים אותכם על אירן , דאעש או אינתיפדה שלישית...מישהו גונב את הפנסיות את החלומות והעתיד שלכם ושל ילדכם!!
מאיר  |  27.12.15
לכל התגובות