אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ייבאו חמאה ללא מכס: טיב טעם, שופרסל, גולד פרוסט ונטו צילום: שאטרסטוק

ייבאו חמאה ללא מכס: טיב טעם, שופרסל, גולד פרוסט ונטו

החברות זכו במכרז של משרד הכלכלה למכסות חמאה ללא מכס. הן התחייבו לשווק את המוצר במחיר של 3.6-3.1 שקלים ל-100 גרם, המשקף הנחה של 10%-20% מהמחיר שבפיקוח

27.12.2015, 09:59 | נורית קדוש

במסגרת הנסיונות להגביר את התחרות בשוק המזון ובהתאם להחלטת הממשלה, נקבעו הזוכים במכרז לייבוא מכסות חמאה פטורות ממכס. בהמשך לחשיפת "כלכליסט" כי משרד הכלכלה יפרסם מכרז לייבוא חמאה פטורה ממכס, זכו שופרסל, טיב טעם, נטו וגולד פרוסט במכסת חמאה פטורה ממכס. היקף המכסות שחולקו לזוכים במסגרת מחיר מקסימום לצרכן עומד על כ-1000 טון.

ארבעת הזוכים בהליך התחרותי התחייבו, כחלק מהצעתם בהליך, לשווק את החמאה השולחנית לצרכן במחירים שנעים בין 3.6-3.1 שקלים ל-100 גרם, בעוד מחיר החמאה שנמכרת בישראל תחת פיקוח מחירים עומד על 3.92 שקל ל-100 גרם.

קראו עוד בכלכליסט

מנכ"ל משרד הכלכלה עמית לנג. המהלך יתרום להגברת התחרות , צילום: ענר גרין מנכ"ל משרד הכלכלה עמית לנג. המהלך יתרום להגברת התחרות | צילום: ענר גרין מנכ"ל משרד הכלכלה עמית לנג. המהלך יתרום להגברת התחרות , צילום: ענר גרין

לדברי עמית לנג, מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, "זהו מהלך נוסף בשורה של צעדים שנקט משרד הכלכלה בשנה האחרונה, על מנת להגביר את התחרות ולהביא להוזלת מחירים במוצרי חלב בסיסיים ופופולריים. מחירי המקסימום לצרכן אשר להם התחייבו הזוכים נמוכים, בחלקם באופן משמעותי, מהמחיר המפוקח. לפיכך הם יתרמו להגברת התחרות ולהוזלת מחירים של החמאה השולחנית".

יאיר שירן, מנהל מינהל תעשיות ויו"ר ועדת מכסות במשרד הכלכלה והתעשייה, הוסיף כי "ההליך התחרותי הינו אחד מן הכלים בהם משתמשת ועדת מכסות על מנת להקצות מוצרי יבוא באופן שיבטיח שהטבות הפטור ממכס יגולגלו לטובת הצרכנים. שירן מוסיף כי לאור הצלחת השימוש בהליך התחרותי כאמצעי לחלוקת מכסות יבוא פטורות ממכס בגבינה קשה, החלטנו לאמץ מכשיר זה גם לצורך חלוקת מכסת החמאה השולחנית. לשמחתנו ראינו שכפי שקרה בגבינה קשה, כך גם בחמאה שולחנית – קיבלנו הצעות רבות מצד גורמים בשוק, שהתחייבו לייבא ולשווק את המוצרים לצרכן הסופי במחירים אטרקטיביים, הנמוכים מן המחיר המפוקח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
פשוט הזוי שפקידים מתעסקים בזה במקום בתקציב הבטחון
פשוט תבטלו את כל המכסות ונגמר הסיפור. מי שלא מתאים לו להיות חלבן שלא יהיה. בסופו של דבר אנחנו יודעים שכל הסיפורים על הרפתן שקם בבוקר זה בלוף. 80% מהתוצרת מיוצרת על ידי 3 הרפתות הגדולות. אז קדימה בוא נראה אותם במבחן מול השוק הבינלאומי.
חיים  |  28.12.15
5.
פשוט עושים צחוק מהציבור
סבבה, אני מוכן לשלם עוד שקל כל שבוע בסופר על חמאה יותר יקרה אבל תורידו לי את המכס על כלי רכב או על הדלק. עושים ועדות, דיונים, קישקושים בשביל לחסוך לכל משפחה כמה עשרות שקלים בשנה. עלות המשכורות של אותם אנשים שעשקו בכל זה היא יותר מהחיסכון הכללי מהמהלך.
יוסי  |  27.12.15
4.
3 צודק. למה צריך מכסות ? ומכרזים ? ומחירי מטרה ?
די .. אנחנו כבר לא מדינה בתחילת דרכה. צריך לאפשר יבוא חופשי כל עוד המוצרים והיצרנים עומדים בתקנים אירופאים או אמריקאים מקובלים. כל המכסות מכרזים ומחירי מטרה סוגרים את השוק לכמה שחקנים גדולים וגם פוגעים בצרכנים שלא יכולים באמת לצרוך את מה שהם רוצים אלא לרוב מקבלים מוצרים ממזרח אירופה. (לא ראיתי אף גבינה צרפתית או הולנדית בסבבים האחרונים) צריך פשוט לפתוח את השוק.
b  |  27.12.15
לכל התגובות