אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לחיאני נכנס היום לכלא: ירצה 8 חודשי מאסר בכלא חרמון צילום: עמית שעל

לחיאני נכנס היום לכלא: ירצה 8 חודשי מאסר בכלא חרמון

ראש עיריית בת ים לשעבר התייצב הבוקר לריצוי עונשו שנגזר עליו לאחר שהורשע בעבירות של הפרת אמונים; בשבוע שעבר בראיון בתקשורת הוא הבטיח כי יהיה "האסיר הכי טוב שיש"

27.12.2015, 12:14 | זוהר שחר לוי
ראש עיריית בת ים לשעבר, שלומי לחיאני, התייצב הבוקר (א') בבית המעצר ניצן לריצוי עונשו של 8 חודשי מאסר שנגזרו עליו לאחר שהורשע בעבירות של הפרת אמונים. לחיאני ירצה את עונשו בכלא חרמון.  

קראו עוד בכלכליסט

בחודש שעבר, בראיון ל"פגוש את העיתונות" בטרם כניסתו לכלא, אמר לחיאני כי יהיה "האסיר הכי טוב שיש". "אני הולך קדימה", הוסיף, "מה לעשות, אני הולך לכלא. בית משפט ראה, זה מה שהוא פסק, זה מה שאנחנו צריכים לעשות. יש חוקים אחרים?".

לחיאני הורשע בבית משפט השלום בתל אביב לאחר שהודה במסגרת הסדר טיעון שנחשף ב"כלכליסט". לפי ההסדר נמחקו עבירות השוחד שיוחסו בכתב האישום והוא הורשע בעבירות של הפרת אמונים. השופט בני שגיא גזר עליו עבודות שירות, קנס כספי של 250 אלף שקל, מאסר על תנאי וקלון.

לחיאני. הבטיח להיות ה"אסיר הכי טוב שיש", צילום: עמית מגל לחיאני. הבטיח להיות ה"אסיר הכי טוב שיש" | צילום: עמית מגל לחיאני. הבטיח להיות ה"אסיר הכי טוב שיש", צילום: עמית מגל

הפרקליטות ערערה על קלות העונש ובית המשפט המחוזי בתל אביב החמיר את עונשו וקבע כי ירצה 8 חודשי מאסר בפועל. הרכב השופטים, הנשיאה דבורה ברלינר, ג'ורג' קרא ואסתר נחליאלי-חיאט קבע בפסק הדין כי "אמון הציבור ספג מכה קשה בהתנהלותו של לחיאני בכל אחד משלושת האישומים שהורשע בהם. ניגוד העניינים שבו פעל הוא צורם ובוטה, ומעיד על התעלמות מוחלטת מערכים נורמטיביים של שמירה על טוהר המידות וניקיון כפיים בשירות הציבורי".

בעקבות עונש המאסר בפועל שנגזר עליו, ביקש לחיאני לערער, באמצעות עו"ד ירון קוסטליץ, לבית המשפט העליון. אולם בקשה זו נדחתה בחודש נובמבר ונקבע כי לחיאני יחל לרצות את עונשו ב-20 בדצמבר. בהמשך נדחה המועד בשבוע.

"קיים אינטרס ציבורי חיוני למאבק ללא פשרות בשחיתות השלטונית", כתבו שופטי העליון, "בו לבית המשפט תפקיד חשוב ומרכזי להעביר מסר ברור כי אין אנשים שהם מעל החוק וכי עבירות השחיתות ייתקלו בענישה מחמירה ומרתיעה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות