אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

תשובה לאחר אישור מתווה הגז: "אין לי ספק שקיימות עוד רזרבות של גז בישראל"

בעלי קבוצת דלק מנה במפגש עם אנליסטים את יעדיה לשנת 2016 - קבלת החלטות השקעה למאגר לווייתן, קידום מאגר קפריסין יחד עם בריטיש גז ונובל, הרחבת פרויקט תמר והמשך קידום המו"מ על הסכמים עם חברות באזור

27.12.2015, 10:44 | אורן פרוינד

עשרה ימים לאחר שחתם ראש הממשלה בנימין נתניהו על מתווה הגז, איש העסקים יצחק תשובה משדר אופטימיות למשקיעים של חברת דלק שבשליטתו. במהלך כנס משקיעים ואנליסטים סגור פירט תשובה את תוכניותיה של דלק להמשך.

קראו עוד בכלכליסט

"הצבנו לעצמנו יעדים ברורים בטווח הקצר לשנת 2016", אמר תשובה. "בין היתר מדובר בקבלת החלטות השקעה למאגר לווייתן, קידום מאגר קפריסין שאנו רוצים לעשות עם בריטיש גז ונובל במהירות האפשרית, הרחבת פרויקט תמר והמשך קידום המו"מ עם חברות שונות באזור במטרה לחתום על חוזים בהקדם האפשרי.

"מבחינת עולם האנרגיה, האזור שלנו הוא בעל פוטנציאל גדול. אין לי ספק שקיימות עוד רזברות גז ונפט בכל האזור. גם בישראל וגם בקפריסין. ככל שאלו יתגלו ויפותחו כך יגדל שיתופי הפעולה בין המדינות והחברות ויהווה גשר חשוב לבניית שלום בינינו ובין שכנינו.

בנימין נתניהו ויצחק תשובה על רקע מאגר תמר בנימין נתניהו ויצחק תשובה על רקע מאגר תמר בנימין נתניהו ויצחק תשובה על רקע מאגר תמר

"אני אומר לכם כאן. כמי שמחויב למדינת ישראל, לחברה הישראלית ולמשקיעים. השליחות שלנו זה להביא גז טבעי ל-2,000 מפעלים ישראלים הממתינים לפיתוח מאגר הגז, ליצרני החשמל המקומיים, ולמשק הישראלי כולו. אנו נמצאים בפתחה של שנה אזרחית חדשה. שנת המפנה.

"מפנה חיובי לפיתוח משק האנרגיה ולפעילות של חברת דלק בארץ ובעולם. אחרי כל העיכובים שהיו עד היום בפיתוח מאגר לווייתן, עכשיו לאחר שראש הממשל והקבינט אישרו את המתווה, אנו יוצאים לדרך להגשמת החלום של דלק. חלום

שיהפוך אותנו לשחקן חשוב במשק האנרגיה העולמי", אמר תשובה.

"יש את קבוצת דלקעד 2016 ויש את קבוצת דלק לאחריה", המשיך תשובה. "אנליסטים יקרים יש לי את הכבוד להיות אתכם באירוע שאנו חוגגים אתכם את החלום ואת התפתחותו של שוק האנרגיה בכלל. בשנה האחרונה עברנו לא מעט אתגרים רגולטוריים אולם היום לאחר שהמתווה אושר יש כללי משחק חדשים של יציבות. המשמעות עבורנו היא אחת - ניתן להתחיל את העבודה בשטח. שנה של עשייה במטרה לפתח ולהפוך את מדינת ישראל לאימפריה אנרגטית.

"לפני 18 שנה רכשנו את דלק ומאז הפכנו אותה לאחת מקבוצות המובילות והחזקות במשק הישראלי. היום אנו מוכנים לקפיצת המדרגה שלנו וזה הפיכת החברה לשחקן בינלאומי בשוק האנרגיה עם זרוע בשוק המקומי והעולמי. היום יש הזדמנויות בלתי רגילות בשוק האנרגיה וזה הזמן לבחון חברות אנרגיה בעולם להשתלב אצלנו. לפני מספר חודשים ביצענו צעד ראשן כשהפכנו לבעלי המניות הגדולים בחברת האופרציה איתקה. בכוונתנו לבחון השקעות נוספות ולנצל את ההזדמנויות הקיימות בשוק האנרגיה היום", סיים תשובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות