אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדיניות דיבידנד באלקטרה: תחלק לכל הפחות 40% מהרווח השנתי

מדיניות דיבידנד באלקטרה: תחלק לכל הפחות 40% מהרווח השנתי

דירקטוריון החברה שבשליטת אלקו הסדיר בהחלטתו את ההתנהלות בפועל - לאחר שאלקטרה חילקה בשנים האחרונות דיבידנד שנתי בשיעורים של 40%-50% מהרווח

27.12.2015, 11:33 | מיקי גרינפלד

חברת אלקטרה- המנוהלת על ידי איתמר דויטשר ונשלטת על ידי קבוצת אלקו של משפחת זלקינד (53%) - מפרסמת היום (א')מדיניות חלוקת דיבידנד - לפיה יעמוד הדיבידנד השנתי על לכל הפחות 40% מהרווח הנקי.

על פי החלטת דירקטוריון החברה, הדיבידנד יחולק  אחת לשנה או כמה פעמים בשנה, בכפוף לשיקול הדעת של הדירקטוריון ועמידה בתנאי החוק.

"בעת קביעת שיעור הדיבידנד שיחולק בפועל, דירקטוריון החברה יתחשב בשיקולים עסקיים, לרבות תוכנית ההשקעות של החברה, מצבה הפיננסי, עמידתה בדרישות פיננסיות ומגבלות המוטלות עליה ועניינים נוספים, ורשאי אף להחליט כי לא יחולק דיבידנד כלל", נאמר בדיווח של החברה.

אלקטרה חילקה בשנים האחרונות - ללא מדיניות מוכרזת - דיווידנד שנתי בשיעורים שנעו בין 40% ל-50% מהרווח הנקי שלה. לפיכך, ההודעה הנוכחית ממסדת למעשה את נושא חלוקת הרווחים על ידי החברה, והופכת אותה למדיניות חלוקה קבועה.

במהלך 7 השנים האחרונות (2015-2008) חילקה אלקטרה לבעלי מניותיה דיבידנדים בסכום כולל של כ-380 מיליון שקל.  

גרשון זלקינד, בעל השליטה באלקו, צילום: אריק ליכטמן גרשון זלקינד, בעל השליטה באלקו | צילום: אריק ליכטמן גרשון זלקינד, בעל השליטה באלקו, צילום: אריק ליכטמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות