אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביום שלישי: העליון יפרסם את הכרעת הדין בערעורים בפרשת הולילנד צילום: גיל יוחנן

ביום שלישי: העליון יפרסם את הכרעת הדין בערעורים בפרשת הולילנד

הרכב של חמישה שופטים ייתן פסק דין בערעורים של רה"מ לשעבר, אהוד אולמרט, שנידון ל-6 שנות מאסר, הלל צ'רני שנידון ל-3.5 שנות מאסר, אביגדור קלנר שנידון ל-3 שנות מאסר ודני דנקנר שנידון ל-3 שנים

27.12.2015, 16:39 | תומר גנון ומשה גורלי
הרכב של חמישה שופטי בית המשפט העליון יקריא ביום שלישי הקרוב את פסק הדין בערעורים שהוגשו ב-2014 בפרשת הולילנד. שופטי העליון שדנו בערעורים הם סלים ג'ובראן, ניל הנדל, עוזי פוגלמן, יצחק עמית וצבי זילברטל. כך עולה מהודעה שנשלחה היום (א') למערערים.

קראו עוד בכלכליסט

הערעורים הם על הכרעת הדין והעונש שגזר שופט בית המשפט המחוזי בת"א, דוד רוזן, על המעורבים, בהם ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, שהורשע בקבלת שוחד בהיקף כולל של 560 אלף שקל בשני מקרים - תחילה כראש עיריית ירושלים, כסיוע כספי לאחיו יוסי שנקלע לחובות, ולאחר מכן כשר האחראי על מינהל מקרקעי ישראל, לכיסוי גירעונות בחירות. על אולמרט נגזרו 6 שנות מאסר.

אולמרט בהכרעת הדין (ארכיון), צילום: מוטי קמחי, ynet אולמרט בהכרעת הדין (ארכיון) | צילום: מוטי קמחי, ynet אולמרט בהכרעת הדין (ארכיון), צילום: מוטי קמחי, ynet

השוחד ניתן לאולמרט בתמורה לקידום האינטרסים של יזם הנדל"ן הלל צ'רני בפרויקט הולילנד, ושל איש העסקים אביגדור קלנר בקרקעות חברת הזרע. על נותני השוחד לאולמרט ולעובדי ציבור נוספים בפרשה, צ'רני וקלנר, נגזרו 3.5 שנות מאסר וקנס של 3 מיליון שקל (צ'רני) ו-3 שנות מאסר וקנס של 1.5 מיליון שקל (קלנר).

נותן שוחד נוסף בתיק הולילנד שערער הוא יו"ר בנק הפועלים לשעבר, דני דנקנר. דנקנר הורשע במסגרת פרשת קרקעות המלח בשלוש עבירות של מתן שוחד, הלבנת הון ורישום כוזב במסמכי תאגיד. נגזרו עליו 3 שנות מאסר וקנס של 1.5 מיליון שקלים.

על פי הכרעת הדין, בין 2002-2004 שילם דנקנר 1.3 מיליון שקל למאיר רבין, שהוא אחיינו של מנהל מינהל מקרקעי ישראל דאז יעקב אפרתי, על מנת שיניע את דודו לסייע לאשר הסכם שהעניק פיצוי מוגדל של עשרות מיליוני דולרים לחברת המלח, שהייתה בבעלות משפחת דנקנר. על רבין, שהורשע בפרשה זו בשלוש עבירות של קבלת שוחד כמתווך ובפרשת הולילנד בחמש עבירות של קבלת שוחד כמתווך, גזר רוזן עונש של 7 שנות מאסר, מתוכן 5 שנות מאסר בפועל וקנס כספי של מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות