אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוג'יטסו הולכת בעקבות סוני וטושיבה: תיפרד מעסקי ה-PC שלה צילום: יצרן

פוג'יטסו הולכת בעקבות סוני וטושיבה: תיפרד מעסקי ה-PC שלה

נראה שיצרניות המחשבים היפניות הולכות ונעלמות. פוגי'טסו תהפוך את חטיבות המחשבים והמובייל שלה לחברות בת עצמאיות במהלך השנה הקרובה

27.12.2015, 17:35 | רפאל קאהאן

אחת מענקיות הטכנולוגיה ביפן, פוגי'טסו, הודיעה בסוף השבוע כי היא מתכננת לעשות ספין אוף לחטיבות המחשבים והמובייל שלה ולהפוך אותן לחברות בת עצמאיות. לפי הדיווחים המהלך יושלם עד חודש פברואר הקרוב.   

קראו עוד בכלכליסט

פוג'יטסו נחשבה לאחת החברות החדשניות ביותר בתחום ה-PC. היא הייתה, למשל, מהראשונות לשווק מחשב מצויד בכונן CD-ROM עוד בסוף שנות השמונים. בסוף שנות התשעים היא הקימה מיזם משותף לייצור מחשבים עם חברת סימנס. המיזם התפרק לאחר כ-10 שנים ופוג'יטסו רכשה את חלקה של סימנס. מהלך זה סיפק לחברה דריסת רגל חשובה בשוק האירופאי וכן בישראל.

PC של פוג PC של פוג'יטסו | צילום: יצרן PC של פוג

השחיקה ברווחיות בשנים האחרונות גרמה לכך שבפוג'יטסו כבר לא מאמינים בשוק המחשבים והמובייל. ב-2015 פוג'יטסו מכרה 4.2 מיליון מחשבים אישיים, לעומת 4.7 מיליון ב-2014. ההיפרדות מהחטיבה היא ככל הנראה ניסיון למכור את הפעילות.

עם זאת, כלי התקשורת ביפן וביניהם "ניקיי אסיאן רוויו", אחד העיתונים הפיננסיים הגדולים במדינה, דיווחו כבר בתחילת החודש על איחוד אפשרי בין חטיבות המחשבים של פוג'יטסו, סוני וטושיבה. מהלך כזה יכול להניב חברה מאוחדת שבה כל אחת מהיצרניות משלימה את רעותה. טושיבה שולטת בשוק האמריקאי, פוג'טסו בשוק האירופאי ול-VAIO יש מותג חזק ומוכר בעולם שמזוהה עם חדשנות ואיכות.

שלוש החברות מייצגות במשותף כ-30% משוק המחשוב ביפן, ואיחוד ביניהן ימצב אותן במקום הראשון בתחום. בנוסף, השילוב יאפשר להן להוזיל את עלויות הייצור ולהתחרות בחברות הסיניות והקוריאניות. בין היתר המטרה תהיה להדיח את אייסר ואסוס מרשימת היצרניות המובילות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות