אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת השחיתות במטה יהודה: הוארך ב-5 ימים מעצרו של גבריאל מגנזי צילום: אביגיל עוזי

פרשת השחיתות במטה יהודה: הוארך ב-5 ימים מעצרו של גבריאל מגנזי

ביהמ"ש המחוזי האריך את מעצרו של בעל השליטה בחברה הציבורית אברות, החשוד בעבירות שוחד; מנכ"ל מגנזי תעשיות שוחרר למעצר בית

27.12.2015, 17:13 | זוהר שחר לוי

פרשת השחיתות במועצה האזורית מטה יהודה: בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (א') ב-5 ימים נוספים את מעצרו של גבריאל מגנזי, בעל השליטה בחברה הציבורית אברות, החשוד בעבירות שוחד, מרמה והלבנת הון. במקביל, שוחרר למעצר בית ניר עפרוני, המשמש כמנכ"ל מגנזי תעשיות החשוד גם הוא במעורבות בפרשה.

קראו עוד בכלכליסט

זו הפעם השנייה שבה מוארך מעצרו של מגנזי. בשבוע שעבר הוא נעצר על ידי חוקרי להב 433, ביחד עם מספר חשודים נוספים, בחשד למעורבות בפרשת שחיתות ושוחד במועצה האזורית מטה יהודה.

מגנזי עצמו לא נכח בדיון שהתקיים היום (א') בפני שופט בית משפט השלום בראשון לציון, מנחם מזרחי משום שהוא מאושפז בבית חולים מאז השבוע שעבר. לפי המשטרה, מגנזי יצר קשרים עם גורמים בשלטון המקומי ולפי החשד גורמים במועצה היטיבו עמו במכרזים ועבודות במיליוני שקלים, בתמורה לטובות הנאה.

גבריאל מגנזי, צילום: אביגיל עוזי גבריאל מגנזי | צילום: אביגיל עוזי גבריאל מגנזי, צילום: אביגיל עוזי

לפי החשד, וכפי שציין בדיון נציג המשטרה, רפ"ק ליאור רייס, יש כמה פרשות הקשורות יחדיו וכי במרכזן תיאום בין הצעות למכרזים במיליוני שקלים, עבירות הלבנת הון, מרמה ועבירות על החוק להגבלים עסקיים. בא כוחו של מגנזי, עו"ד ציון אמיר, ביקש לשחררו וציין כי הבחנה ברורה, שהוזכרה גם בהחלטת המעצר הקודמת, בינו לבין יתר החשודים.

"המדובר בפרשיה מורכבת, אשר התנהלה במסגרת חקירה סמויה בפרק זמן רב למדי והפכה לגלויה עם מעצרם של חלק מהמעורבים ובהם החשוד", כתב השופט מזרחי בהחלטתו. השופט מציין כי בטרם אושפז בבית החולים לא שיתף מגנזי פעולה עם חוקרי המשטרה. "כפי העולה", נכתב עוד, "החשוד הינו בעלים של חברה הפועלת בהיקפים גדולים של מאות מיליוני שקלים ועיקר החשד הינו בעבירות של מתן שוחד, בין בכספים ממש ובין בשווי כסף וזאת לשורה של גופים ובהם רשויות מקומיות ואחרים... במהלך החקירה חלה התפתחות משמעותית ביותר שיש בה כדי לבסס, לעגן ולתמוך בעבירות המיוחסות לחשוד".

עפרוני - למעצר בית

לפי החלטת השופט מזרחי, על אף שמגנבי מצוי כיום בתנאי אשפוז, עדיין קיים חשש לשיבוש ועל כן יש להאריך את מעצרו ב-5 ימים נוספים. השופט מציין כי לא נעתר למלוא בקשת המשטרה להאריך את המעצר ב-8 ימים כדי שבית המשפט יוכל לשלוט ולבקר את פעולות החקירה.

בעניינו של עפרוני, המשמש כמנכ"ל מנגזי תשתיות וחשוד גם הוא במסגרת הפרשה, הושגה הסכמה בין המשטרה לבין באת כוחו, עו"ד אפרת כהן, כי הוא ישוחרר למעצר בית מלא למשך 10 ימים, תחת ערבויות והוצאת צו עיכוב יציאה מהארץ. כמו כן נקבע כי עפרוני יורחק מכל החברות של מגנזי, כולל מגנזי תשתיות למשך 30 יום מתום מעצר הבית. בנוסף נאסר עליו ליצור קשר עם כל המעורבים בפרשה למשך חודש ימים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות