אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
HOT ו־yes לא מוותרות על העלאת מחירים צילום: אריאל בשור

HOT ו־yes לא מוותרות על העלאת מחירים

בחברות מאיימים לפנות לערכאות משפטיות, לאחר שמועצת הכבלים והלוויין סירבה לייקור השירותים שלהן והוסיפה כי תערוך להן שימוע בגין אי־שקיפות במבצעים ובמסלולים השונים

28.12.2015, 08:24 | אלירן מלכי

לאחר החלטת המועצה לשידורי כבלים ולוויין, בראשות יפעת בן חי שגב, לסרב לבקשות של yes ו־HOT להעלות מחירים, החברות מתכננות להילחם בהחלטה.

כזכור, בנובמבר הגישה חברת yes בקשה למועצת הכבלים והלוויין להעלאת מחיר שירותי ה־VOD ל־29.9 שקל, העלאה של 20%. כמה ימים אחר כך הודיעה HOT כי גם היא מעוניינת להעלות מחירים רוחבית. במועצה מסבירים כי כיום יש חוסר שוויון ואפליה בין הלקוחות, וכי לקוח בעל מודעות צרכנית יתווכח עם החברות ויצליח להשיג מחירים אטרקטיביים יותר מלקוח המשתייך לאוכלוסיות חלשות כמו קשישים ועולים חדשים. המועצה דורשת משתי החברות שכל המחירים והמסלולים הקיימים בשוק בו־זמנית כיום יהיו חשופים לקהל הרחב באתרי האינטרנט, כדי שיהיה אפשר להשוות מחירים באופן פשוט והוגן.

רון אילון, מנכ"ל yes רון אילון, מנכ"ל yes רון אילון, מנכ"ל yes

המועצה החליטה כי עד השימוע בנושא תהיה הקפאה בקרב המבצעים, קרי, לא יאושרו מבצעים חדשים, אך עם זאת לא ייפסקו המבצעים הקיימים. בחברות לא כל כך מצליחים להבין את המהלך של המועצה וסבורים כי הוא פוגע בחופש העיסוק שלהן, ועל כן החברות אינן פוסלות את האפשרות לפנות לבג"צ ולהילחם בהחלטה.

מחברת HOT נמסר: "לצערנו ובאופן תמוה טרם קיבלנו את ההחלטה המלאה של המועצה ואנו למדים על חלקים ממנה פעם אחר פעם מבמות התקשורת השונות". מחברת yes נמסר: "כל המבצעים אותם מציעה החברה הינם גלויים לחלוטין למועצה וכל אחד ואחד מהם דווח לה ונמצא תחת פיקוחה המלא, תוך כיבוד כל כללי רישיון השידורים, לפיכך תמוהה ההחלטה בעניין זה. כאשר המועצה תואיל לשלוח גם לנו את הדו"ח שהופץ משום מה רק לעיתונאים, נוכל בשמחה רבה גם להתייחס עניינית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות