אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראל: הספורטאים והמאמנים המצטיינים של 2015 יקבלו 5 מיליון שקל צילום: איי פי

ישראל: הספורטאים והמאמנים המצטיינים של 2015 יקבלו 5 מיליון שקל

במסגרת טקסי ספורטאי השנה בישראל יחולקו 5 מיליון שקל לספורטאים מצטיינים בשנת 2015. גם המאמנים יקבלו את הכסף שמגיע ממשרד התרבות והספורט ומהטוטו

03.01.2016, 10:27 | שירות כלכליסט

במסגרת טקסי ספורטאי השנה בישראל יחולקו 5 מיליון שקל לספורטאים מצטיינים בשנת 2015. גם המאמנים יקבלו את הכסף שמגיע ממשרד התרבות והספורט ומהטוטו.

קראו עוד בכלכליסט

מיננקו. תקווה אולימפית, צילום: רויטרס מיננקו. תקווה אולימפית | צילום: רויטרס מיננקו. תקווה אולימפית, צילום: רויטרס

721 אלף שקל יוענקו ל-105 ספורטאים (30 ספורטאים אולימפיים, 68 ספורטאים לא אולימפיים ושבעה ספורטאים פראלימפיים), ו-360 אלף שקל יוענקו ל-45 מאמנים. הטוטו יחלק עוד כ-4 מיליון שקל. מתוך הסכום הזה - ספורטאי ומאמני הוועד האולימפי יקבלו 2.4 מיליון שקל, התאחדות "אילת" מיליון שקל, והוועד הפראלימפי כחצי מיליון שקל.

בטקס "פרס הספורט הישראלי" ספורטאי השנה וספורטאית השנה של הוועד האולימפי בישראל יקבלו מענק של 40 אלף שקל כל אחד; מאמן השנה יקבל 20 אלף שקל; והספורטאים הצעירים של השנה יקבלו 5,000 שקל כל אחד. הוועד האולימפי בישראל יחלק גם מענקים ותמריצים על הישגים באליפויות עולם ואליפויות אירופה לספורטאים ומאמנים בסכום כולל של 847,802 שקל. 

הקופצת המשולשת חנה קנייזבה מיננקו, תקבל סכום של 136 אלף שקל, מתוך זה סכום של 104 אלף שקל בזכות זכייתה במדליית הכסף באליפות העולם. הג'ודוקא שגיא מוקי יקבל בסך הכל 84 אלף שקל, עיקר המענק בזכות זכייתו במדליית הכסף באליפות אירופה והמקום השביעי באליפות העולם.

הג'ודוקא גולן פולק יקבל על זכייתו במדליית הארד באליפות העולם בקזחסטן סכום כולל של 79 אלף שקל. הג'ודאית ירדן ג'רבי, שזכתה במדליית ארד באליפות אירופה וסיימה במקום החמישי באליפות העולם, תקבל סכום כולל של 57 אלף שקל.

בינתיים,בית ההשקעות הלמן-אלדובי, אחד ממעניקי החסות למשלחת ישראל לריו 2016, הודיע היום כי יחלק 10 כרטיסי טיסה, אירוח מלא וכניסה לאירועי ספורט שונים לכפר האולימפי במשחקים האולימפיים בריו שיתקיימו באוגוסט 2016. במסיבת עיתונאים שהתקיימה היום בוועד האולימפי בישראל, בהשתתפות מנכ"ל הוועד האולימפי בישראל, גילי לוסטיג, יו"ר בית ההשקעות, אורי אלדובי והספורטאיות האולימפיות אסתר רוט שחמורוב, השחיינית עמית עברי והמתאבקת אילנה קרטיש, הודיעו ראשי בית ההשקעות כי החבילות, בשווי של כ-5,000 דולר כל אחת, יחולקו באמצעות הגרלה לנרשמים באתר החברה ויכללו, בין השאר, כניסה לתחרויות האתלטיקה, הג'ודו והכדורסל. על פי התקנון, ההגרלה פתוחה לציבור הרחב, ולא רק ללקוחות בית ההשקעות, אינה כרוכה בעלות כלשהי ואינה מחייבת הפקדה או פתיחת חשבון בבית ההשקעות.

אורי אלדובי, יו"ר בית ההשקעות: "המשחקים האולימפיים הינם אירוע הספורט הגדול בעולם, כאשר התמיכה שלנו היא לאפשר לספורטאים את ההכנות המיטביות לקראת המשחקים ואילו התמיכה והדחיפה של הקהל בזמן התחרויות משמעותית להגעה להישגים. מסיבה זו החלטנו לאפשר לציבור הרחב את האפשרות להיות חלק מהחוויה וכלי תקווה כי נחגוג בסופה עם מדליות והישגים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות