אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלאלוף ביטל דיון על שירות לאומי כי סורב לקיימו בחשאי צילום: עמית שעל

אלאלוף ביטל דיון על שירות לאומי כי סורב לקיימו בחשאי

ל"כלכליסט" נודע כי יו"ר ועדת העבודה ביקש לדון בדלתיים סגורות בהצעת החוק המגדירה את העמותות הפועלות במסגרת השירות הלאומי, אחת מהן שייכת לקרן שבראשה עמד

29.12.2015, 07:46 | רוני זינגר

יו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות אלי אלאלוף ביטל דיון בהצעת חוק המסדירה את פעילות רשות השירות הלאומי־אזרחי. זאת לאחר שהתברר לו כי לא יוכל לקיימו בדלתיים סגורות, בלי נוכחות תקשורת ובעלי עניין ומבלי לשדרו לפורטל הוועדה, כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

הצעת החוק קובעת בין השאר אילו גורמים יוכרו בחוק כגוף מוכר המקשר בין המתנדבים למוסדות והעמותות שבהם מתבצע השירות. בדיקת "כלכליסט" חשפה בשבוע שעבר כי אלאלוף מקדם הצעת החוק שיסדר מתנדבי שירות לאומי לעמותת אופק שהקים. העמותה שייכת לקרן רש"י, שבראשה עמד אלאלוף בטרם הפך לחבר כנסת. אלאלוף נפגש עם אנשי קרן רש"י בנושא טרם קידום הצעת החוק. עמותת אופק זכתה לאחרונה לאישור כגוף מוכר מטעם שר החקלאות אורי אריאל.

אלאלוף טען שקיבל מיועמ"שית הוועדה אישור בעל פה כי לא מדובר בניגוד עניינים.

אלאלוף. נפגש עם קרן רש"י בנושא, צילום: אוראל כהן אלאלוף. נפגש עם קרן רש"י בנושא | צילום: אוראל כהן אלאלוף. נפגש עם קרן רש"י בנושא, צילום: אוראל כהן

עמותה נוספת שזכתה להכרה כגוף מוכר היא עמותת חיבור חדש, השייכת למקרובי ראש מינהלת השירות הלאומי־אזרחי שר־שלום ג'רבי, שאחראי בפועל להעברת הכספים והתקנים לעמותות.

ח"כ אורלי לוי־אבקסיס שיגרה בסוף השבוע מכתב חריף ליועמ"ש הכנסת איל ינון, שבו טענה כי קידום העמותות נעשה "ללא מכרז ובניגוד לכללי מינהל תקין". ינון השיב אתמול כי מכיוון שהוועדה לא מחליטה בנוגע לעמותות, לא מדובר בניגוד עניינים. לוי־אבקסיס פנתה גם למבקר המדינה והיועמ"ש לממשלה.

אלאלוף סירב להתייחס לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות