אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כונס הנכסים החרים מוצרי אוריאל מדיקל המשמשים לחיטוי מכשירים בחשד שזייפה אותם

כונס הנכסים החרים מוצרי אוריאל מדיקל המשמשים לחיטוי מכשירים בחשד שזייפה אותם

צו כינוס הנכסים הוצא לאחר שהחברה הזרה לברטוריס אניוס טענה כי אוריאל מדיקל, ששימשה בעבר נציגתה הבלעדית בישראל, מפיצה מוצרים המתחזים לאלה שהיא עצמה משווקת ומפיצה

29.12.2015, 08:32 | זוהר שחר לוי

בית המשפט המחוזי מרכז בלוד אישר לפרסום כי כונס נכסים תפס את מוצריה ורכושה של חברת אוריאל מדיקל אחרי שעלה חשד שהשתמשה במוצרים מזויפים לחיטוי של מכשור רפואי. צו כינוס הנכסים הוצא לאחר שהחברה הזרה לברטוריס אניוס (Labratories Anios) טענה כי אוריאל מדיקל, ששימשה בעבר נציגתה הבלעדית בישראל, מפיצה מוצרים המתחזים לאלה שהיא עצמה משווקת ומפיצה. עם קבלת הצו פשטו נציגים מטעם הכונסת על חצר החברה ומקום פעילותה והחרימו את המוצרים ממנה ומהמוסדות הרפואיים ששווקו להם. כדי שלא לפגוע בפעילות הוטל צו איסור פרסום על החלטת בית המשפט עד לאחר התפיסה.

לפי הבקשה של לברטוריס אניוס, אוריאל מדיקל "משתמשת בשמה באופן מטעה, ובכלל זה בדרך של הכללת שמה ובלוגו שלה".

השופט יעקב שפסר השופט יעקב שפסר השופט יעקב שפסר

הרגישות לשימוש במוצר שזויף לכאורה נובעת משימושו הרווח לשימון מכשור רפואי בניתוחים. אך בשעה שהמוצר של לברטוריס אניוס מחייב דילול של החומר במים בטרם השימוש, על גבי התווית של המוצר שלכאורה זויף נרשם כי המוצר "מוכן לשימוש". "שימוש בחומר שיוצר על ידי המבקשת", נכתב לבית המשפט, "שלא בהתאם להנחיותיה מהווה סכנה בטיחותית ובריאותית".

שופט בית המשפט המחוזי מרכז בלוד יעקב שפסר הורה למנות את עו"ד שי וולובסקי לכונס הנכסים "לאחר שנחה דעתי בדבר קיומן של ראיות לכאורה לקיומה של עילת התובענה, והנזק שעלול להיגרם לחברה והחשש לסיכול מטרת הצו ככל שלא יינתן".

את לברטוריס אניוס מייצגת עו"ד ריקי ריחני ממשרד ארנון שגב ושות'.

מאוריאל מדיקל נמסר: "זוהי סערה בכוס מים. חברת אוריאל מדיקל ייבאה לישראל בעבר חומר חיטוי מתוצרת אניוס, שיש למהול אותו במים לפני השימוש. החומר לא מיועד לסטריליזציה ולחדרי ניתוח. כשירות ללקוח, אוריאל מדיקל סיפקה גם מיכלים קטנים, לשימוש בחומר לאחר המהילה. בכל מקרה, נמכרו חומרים של אניוס ולא אחרים, כך שכל טענה לזיוף מופרכת לחלוטין. מעבר לכך, הכל נעשה בשיתוף פעולה מלא עם אניוס. בתביעה אין כלום, וממילא היא עוסקת במוצרים שחברת אוריאל מדיקל כבר הפסיקה לשווק. חברת אניוס לא נפגעה באופן כלשהו, אלא נהנתה מנציג ישראלי מצטיין שפעל עבורה בנאמנות שנים רבות. גם איש מהציבור לא נפגע. אוריאל מדיקל תשיב היטב לטענות אניוס בהליך המשפטי המיותר, ותמשיך לשרת בנאמנות ובמקצועיות את לקוחותיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות