אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ריצ'י הנטר חוזר לסופר: רוכש 50% מרשת סופר קופיקס של אבי כץ

ריצ'י הנטר חוזר לסופר: רוכש 50% מרשת סופר קופיקס של אבי כץ

הרשת שמציעה את כל מוצריה ב-5 שקלים מונה כיום 6 סניפים ומצויה בהקמת 10 סניפים נוספים; קרן גרין לנטן, בראשה עומד מנהל העסקים של שופרסל לשעבר תשלם לכץ 20 מיליון שקל והלוואת בעלים בסך 30 מיליון שקל

29.12.2015, 11:15 | נורית קדוש

ארבע שנים אחרי שסיים את תפקידו כמנהל העסקים הראשי של שופרסל, חוזר ריצ׳י הנטר לעסקי קמעונאות המזון. הנטר, העומד בראש קרן גרין לנטרן ירכוש באמצעות הקרן ומשקיעים זרים נוספים 50% מרשת סופר קופיקס שהקים איש העסקים אבי כץ.

קראו עוד בכלכליסט

הרשת מונה שישה סניפים ומצויה במהלך הקמת 10 סניפים נוספים. בכדי להאיץ את קצב פתיחת הסניפים החליט כץ להכניס שותפים בתמורה ל-20 מיליון שקל והלוואת בעלים בסך 30 מיליון שקל. אם תגיע הרשת בהתאם ליעד שהציבה לעצמה ל-100 סניפים, ישלמו הרוכשים לכץ 20 מיליון שקל נוספים. בכוונת החברה להקים 100-200 סניפים בקצב של 25-40 חנויות בשנה. בידי החברה כ-20 מיקומים עתידיים.

לפני שנה הודיע כץ על הקמת "סופר קופיקס", רשת סופרמרקטים שתציע את כל מוצריה ב-5 שקלים. בהתאם לאסטרטגיה העסקית, הסניפים ממוקמים במרכזי הערים ובשכונות גדולות במתכונת של סופר שכונתי המשתרע על שטח של כ-150-400 מ"ר. מגוון המוצרים כולל את מרבית הקטגוריות להם זקוק משק הבית.

סניף של סופר קופיקס בתל אביב, צילום: יהונתן בן חיים סניף של סופר קופיקס בתל אביב | צילום: יהונתן בן חיים סניף של סופר קופיקס בתל אביב, צילום: יהונתן בן חיים

קרן גרין לנטרן הינה קרן השקעות בהובלת ריצ'י הנטר, יוסף אליאס ודני בן רעי. הקרן השקיעה בארץ עד כה כ-150 מיליון שקל בין היתר ברשת מכוני הכושר "הולמס פלייס".

אבי כץ: "עמדנו ביעד של הכנסת שותף שתרומתו תהיה אסטרטגית מקצועית וגם פיננסית. מדובר בקבוצה בעלת ניסיון רב בתחום קמעונאות המזון המשקיעה את הסכומים הנדרשים כדי להמשיך את תנופת הפיתוח ולאפשר לסופר קופיקס לעמוד ביעדי הצמיחה השאפתניים ששמה לעצמה".

כץ. רוצה להקים 25 חנויות בשנה לפחות, צילום: אוראל כהן כץ. רוצה להקים 25 חנויות בשנה לפחות | צילום: אוראל כהן כץ. רוצה להקים 25 חנויות בשנה לפחות, צילום: אוראל כהן

יוסף אליאס: "אנו מאמינים בשינוי השוק שמוביל אבי כץ בכלל, ובפרט בקונספט של סופרקופיקס. ורואים את הצורך בפתיחת מאות חנויות במרכזי הערים. בנוסף אנו מעריכים כי קיים פוטנציאל גדול להתרחבות בינלאומית של רשת "סופר קופיקס" בקונספט החדשני שהיא מציעה. אנו מתכוונים לבדוק לעומק את ההזדמנויות בחו"ל. בין משקיעי הקרן ישנם משקיעים בין לאומיים בעלי נסיון רב בתחום המזון וקמעונאות "

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות