אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המעסיק לא דאג לדמי ניהול מוזלים? באוצר מקימים קרן פנסיה לחוסכים לא מאוגדים צילום: אלעד גרשגורן, אוראל כהן

המעסיק לא דאג לדמי ניהול מוזלים? באוצר מקימים קרן פנסיה לחוסכים לא מאוגדים

האוצר יפרסם מכרז בו תזכה קרן הפנסיה שתציע את דמי הניהול הנמוכים ביותר לכחצי מיליון חוסכים המשויכים כיום לקרן פנסיה שבוחר עבורם המעסיק בדמי ניהול מקסימליים. המכרז יעניק יתרון תחרותי לקרנות הפנסיה הקטנות כדי לשבור ההגמוניה של השחקניות הגדולות בשוק

29.12.2015, 12:23 | רחלי בינדמן

משרד האוצר והפיקוח על הביטוח יוצאים לדרך עם מכרז קרן פנסיית ברירת המחדל לחוסכים הלא מאוגדים. משה כחלון ודורית סלינגר פרסמו רפורמה במסגרתה המדינה תבחר במסגרת מכרז בין קרנות הפנסיה את קרן הפנסיה שתציע את דמי הניהול הנמוכים ביותר עבור חוסכים נעדרי כוח מיקוח שמשוייכים היום לקרן פנסיה שבוחר עבורם המעסיק בדמי ניהול מקסימליים. המדינה תאפשר עם זאת למעסיקים לבחור בקרן אחרת בכפוף לביצוע הליך תחרותי.

קראו עוד בכלכליסט

הרפורמה פותחת פתח לקרנות הפנסיה הקטנות לשבור את ההגמוניה של קרנות הפנסיה הגדולות אם תזכנה במכרז, שכן היא פותחת לפניהם קבוצה של כחצי מיליון חוסכים שככל הידוע משלמים היום דמי ניהול הקרובים למקסימום מותר. הקרן שתזכה במכרז תוגדר כקרן הפנסיה הנבחרת לתקופה של שלוש שנים. במהלך התקופה האמורה יצורפו לקרן זו עובדים שלא בחרו בעת הצטרפותם למקום העבודה במוצר פנסיוני, אלא אם השיג להם מעסיקם הסדר פנסיוני אחר. עובדים המצטרפים לקרן יהיו זכאים להטבה בדמי ניהול למשך תקופה של 5 שנים ממועד הצטרפותם.

קרנות הפנסיה הקטנות – בעיקר אלו בבעלות בתי ההשקעות קיוו שבאוצר יתנו להם יתרון תחרותי ולא יתנו לקרנות הגדולות להתמודד ואמנם באוצר מסרו כי במטרה לאפשר כניסת שחקנים חדשים לשוק, הנשלט כיום על ידי 5 קרנות בלבד, יינתן בהליך יתרון לגופים המנהלים קרנות פנסיה אשר נתח השוק שלהן קטן מ-5%. משמעות הדבר שהמאבק על המכרז יתנהל בין קרנות קטנות כמו אלו של איילון, מיטב-דש ופסגות.

באוצר מאמינים כי התחרות תוזיל עבור החוסכים הלא מאוגדים את דמי הניהול, צילום: שאטרסטוק באוצר מאמינים כי התחרות תוזיל עבור החוסכים הלא מאוגדים את דמי הניהול | צילום: שאטרסטוק באוצר מאמינים כי התחרות תוזיל עבור החוסכים הלא מאוגדים את דמי הניהול, צילום: שאטרסטוק

במידה והמעסיק יבחר שלא לצרף את עובדיו לקרן שנבחרה בהליך שערכה המדינה, יהיה עליו לבצע הליך תחרותי לבחירת קרן פנסיה לעובדיו. ההליך התחרותי מבטיח לכל הגופים בשוק החיסכון הפנסיוני הזדמנות שווה לזכות, בהתאם לקריטריונים הכוללים דמי ניהול נמוכים, תשואה גבוהה ושירות איכותי. ההליך התחרותי יאפשר לכל קרן לזכות בניהול הפנסיוני של המעסיק.

מאות אלפי עובדים במשק משלמים כיום דמי ניהול מקסימאליים - 0.5% מהצבירה ו-6% מהתגמולים. רוב העובדים האלו אינם מאוגדים ולכן יכולת המיקוח שלהם נמוכה. גביית דמי ניהול בשיעור מקסימלי פוגעת בהכנסה של העמית בפרישה.

שר האוצר, משה כחלון מסר: "צעד אחר צעד אנחנו מבצעים פעולות להוזלת דמי הניהול ולהגברת התחרות בשוק הפנסיוני. עובדים רבים משלמים עדיין דמי ניהול גבוהים מדי ובעזרת הרפורמה הזו נקטין במידה משמעותית את רמת הפגיעה בחיסכון הפנסיוני שלהם".

הממונה על שוק ההון, דורית סלינגר: "הרפורמה מיועדת לעובדים אשר לא עומד לרשותם כוח המיקוח הדרוש לצורך הוזלת דמי הניהול. ההליך מעניק יתרון לקרנות פנסיה קטנות, ומסייע בהסרת חסמי כניסה לשוק הנשלט כיום על ידי חמישה גופים בלבד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות