אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה תוכנית קציר המלח ב-3.8 מיליארד שקל: כיל תממן 3 מיליארד צילום: תומריקו

אושרה תוכנית קציר המלח ב-3.8 מיליארד שקל: כיל תממן 3 מיליארד

הוועדה הארצית לתכנון ובנייה של תשתיות לאומיות אישרה את התוכנית להסדרת ביצוע קציר מלח באגן הדרומי של ים המלח בו מצויות בריכות האידוי של כיל

29.12.2015, 15:14 | הדס גליקו

הוועדה הארצית לתכנון ובנייה של תשתיות לאומיות, בראשות אביגדור יצחקי, אישרה אתמול (ב') תוכנית להסדרת ביצוע קציר מלח באגן הדרומי של ים המלח, שבו מצויות בריכות האידוי של כיל, ושאיבת מים מהאגן הצפוני, לטובת הגנה על מלונות ים המלח ועל התשתיות הסמוכות שתאפשר את המשך תפקוד מפעלי ים המלח.

קראו עוד בכלכליסט

התוכנית נעשתה בהתאם להחלטת הממשלה לפתרון קציר המלח והשאיבה שאושר בשנת 2012 וצפויה להיות מובאת בקרוב לאישור הממשלה. על פי הסיכום מ-2012. היקף התוכנית הואו 3.8 מיליארד שקל, כיל תישא ב־80% ממימון קציר המלח - כ-3 מיליארד שקל ותהיה המבצעת של קציר המלח.

מפעלי ים המלח (ארכיון), צילום: גיא אסיאג מפעלי ים המלח (ארכיון) | צילום: גיא אסיאג מפעלי ים המלח (ארכיון), צילום: גיא אסיאג

קציר המלח הכרחי משום שעקב שקיעת מלח בקרקעית בריכות האידוי של כיל, עלה מפלס המים באגן הדרומי של ים המלח, עליהן מבוססות פעילויות הייצור של מפעלי ים המלח ומתחמי התיירות, וירידת מפלס המים באגן הצפוני של הים.

במסגרת התוכנית תוקם תחנת שאיבה חדשה מצפון לנחל צאלים, שתחליף את התחנה הקיימת באזור שעתיד להתייבש. כמו כן יוקם מסוע להובלת המלח הנקצר מתחומי הבריכות הדרומיות אל האגן הצפוני.

התוכנית קובעת הנחיות באשר לאופן ביצוע קציר המלח ופינויו מהבריכה, במטרה לאפשר את התהליך התעשייתי של כיל תוך הקטנת הפגיעה הסביבתית ופגיעה בתפקוד בתי המלון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות