אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחירון הרכב המשומש ל-2016: המשפחתיות יורדות, הג'יפונים חזקים צילום:RICHARD NEWTON

פרסום ראשון

מחירון הרכב המשומש ל-2016: המשפחתיות יורדות, הג'יפונים חזקים

שבדגמי רכבי הכביש שטח השונים של אאודי ושל ב.מ.וו אין שינוי במחירים; רוב הדגמים המשפחתיים הפופולאריים, כגון מאזדה 3 ירדו ב-3%

31.12.2015, 14:32 | תומר הדר

מחירון הרכב של לוי יצחק שיתפרסם מחר – המחירון הראשון לשנת 2016 – צפוי לשקף יציבות ברכבי הכביש שטח, לנוכח ביקוש ערני – וירידות בדגמי המכוניות המשפחתיות, זאת לנוכח הביקוש לג'יפונים, שהוריד את הביקוש לדגמים המשפחתיים.

מנתוני לוי יצחק עולה שבדגמי רכבי הכביש שטח השונים של אאודי, ה-Q3, ה-Q5 וה-Q7 אין שינוי במחירים. בנוסף, גם אאודי A4 נותרה ללא שינוי.

בדומה לאאודי, גם בב.מ.וו נותרו מחירי דגמי הכביש שטח ללא כל שינוי – כאשר ה-X3 וה-X5 שמרו על ערכם גם במחירוני חודש ינואר, כמו גם ב.מ.וו סדרה 5 וסדרה 3. אחת המגמות המעניינות העולות ממחירוני חודש ינואר מצביעה על דרישה חזקה בשוק המשומשות למכוניות ספורטיביות של מותגי היוקרה.

רוב דגמי היוקרה הספורטיביים, החל בב.מ.וו M3 וכלה במרצדס SL וסדרות ה-S הספורטיביות של אאודי שמרו על ערכן. לדברי תומר דותן, מנכ"ל אוטו דיל, ב-2015 נוצר ביקוש עז מצד בעלי מכוניות יוקרה שנאלצו לרכוש רכב קטן יותר, אך סירבו להתפשר על ביצועיו של הרכב ולכן בחרו בדגמי הקיצון הספורטיביים. עוד עולה מן המחירונים של חודש ינואר כי דגמי הסופר מיני שמרו היטב על ערכם.

אאודי Q3, צילום: אתר יצרן אאודי Q3 | צילום: אתר יצרן אאודי Q3, צילום: אתר יצרן

סוזוקי סוויפט, סוזוקי ספלאש, סקודה פאביה ודומותיהן משנת 2013 ומטה שמרו על מחירן ללא כל ירידות. עם זאת – הדגמים החדישים יותר – מ-2013 ומעלה איבדו כ-3% ממחירם, זאת בשל מבצעי סוף שנה שערכו יבואני הרכב השונים.

באשר לשוק המשפחתיות, מחירון ינואר משקף ירידה בביקוש. רוב הדגמים המשפחתיים הפופולאריים, כגון מאזדה 3, איבדו כ-3% ממחירם – במכוניות מן השנים 2015 ו-2014. מכוניות ישנות יותר, מ-2013 ומטה, איבדו מערכן 2% אחוזים. לעומת מכוניות המיני והסופר מיני, שמ-2013 ומטה לא איבדו מערכן כלל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות