אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתיישבת על כס חדש: ורדה אלשיך מונתה לדירקטורית בכלל ביטוח צילום: אבשלום שושני

מתיישבת על כס חדש: ורדה אלשיך מונתה לדירקטורית בכלל ביטוח

השופטת בדימוס קיבלה בעבר החלטות בתיק אי.די.בי - בעלת השליטה בכלל ביטוח - בתקופה בה ניסה בעל השליטה הנוכחי אדוארדו אלשטיין להשתלט על הקבוצה שהיתה עד אז בשליטת נוחי דנקנר

31.12.2015, 19:40 | גיל קליאן ורחלי בינדמן

השופטת בדימוס ורדה אלשיך נכנסה היום (ה') לדירקטוריון כלל ביטוחמקבוצת אי.די.בי של אדוארדו אלשטיין. כך עולה מתוצאות אסיפת בעלי המניות בחברת הביטוח, שפורסמו הערב. אלשיך טיפלה בעבר בתיק אי.די.בי, בתקופה בה ניסה אלשטיין להשתלט על החברה.

קראו עוד בכלכליסט

אלשיך קיבלה את המינוי בהתאם לבקשת הנאמן למניות השליטה משה טרי, לאחר שנבחרה מתוך רשימת המועמדים המומלצת על ידי הוועדה למינוי דירקטורים בחברה שמונתה על ידי הממונה על אגף שוק ההון באוצר, דורית סלינגר. בראש הוועדה עומדת השופטת (בדימוס) שרה גדות.

יחד עם אלשיך מונו לדירקטוריון גם מזל מרגליות, ואברהם קנובל. מרגליות היא דירקטורית במפעלים פטרוכימיים ואינטרקולוני. קנובל הוא דירקטור בחברת בנייני האומה, ובעברו יו"ר ועדת השקעות בחברת הביטוח איילון.

במקביל סיים את כהונתו בכלל ביטוח אמנון שדה, אחרי תקופה של 15 שנים בדירקטוריון, ועמוס ערן, שכיהן בחברה כדירקטור זה 18 שנים.

עד שנת 2013 כיהנה אלשיך כשופטת בבית המשפט המחוזי בת"א כמנהלת מחלקת הפירוקים והכינוסים, ההבראות ופשיטות הרגל. אלשיך אמנם לא ניהלה את תיק הסדר החוב הענק של אי.די.בי אותו הוביל יורשה בתפקיד איתן אורנשטיין, אך כן קיבלה החלטות בתיק, בין היתר כאשר אורנשטיין היה מחוץ לארץ.

החל משנת 2013 שימשה אלשיך כיועצת בהסדר החוב של בית החולים הדסה והיא משמשת כבוררת ומגשרת במשכן לבוררות בת"א, ומספקת ייעוץ ונותנת חוות דעת בתחום עיסוקה בעבר. בהצהרה שלה לקראת מינויה כדירקטורית הצהירה אלשיך כי אין ולא הייתה לה זיקה לכלל ביטוח בשנתיים האחרונות.

אלשיך מציינת בתצהיר כי "לאור נסיון של 17 שנים כשופטת שעסקה אך ורק בפירוקים, כינוסים והבראת חברות (מתוכן שנים רבות כמנהלת המחלקה בבית המשפט המחוזי בת"א שם התנקזו מרבית התיקים 'הכבדים והגדולים' של המשק, פיקחתי על פעולות הדירקטוריון ונושאי המשרה השונים בחברות כמו אפריקה ישראל, דלק נדל"ן, הסנה, מעריב, קלאב מרקט, עיריית טייבה ועוד חברות רבות וגדולות".

ביוני האחרון נפסלה מועמדותה של אלשיך להיות חברה בנבחרת הדירקטורים של החברות הממשלתיות. לעומת זאת בעלה יוסף אלשיך, המכהן גם כדירקטור חיצוני בשיכון ובינוי וכדירקטור בלתי תלוי באסם, כן נכלל ברשימה.

 

ורדה אלשיך ורדה אלשיך ורדה אלשיך

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
חמור מאוד. ומראה רצף של שחיתות. השופטת ורדה
חמור מאוד. ומראה רצף של שחיתות. השופטת ורדה אלשיך קיבלה באופן אוטומטי את כל התיקים הכלכליים החשובים קיבלה טובות הנאה באמצעות בעלה ברצף מאוד ברור של תמורה. 1. אחרי חיסול פיקנטי הפך לדירקטור באוסם. 2. נתנה החלטות בתיק הקשור לבנק הבינלאומי שבעלה היה דירקטור בחברת האם שלו. 3. פסקה במקרים בהם הדיון השפיע ישירות על רשתות השיווק בישראל למרות שבעלה היה חבר דריקטוריון של "הריבוע הכחול" (האמא של מגה) 4. פסקה בנוגע לשינוי המבנה של חברת "דן" ואח"כ בעלה מונה לדירקטור בחברה. 5. אישרה את מכירת "נטויז'ן" ל"דיסקונט השקעות" אחר כך מונה בעלה לדירקטור בחברת "נטויז'ן" 6. פסקה בתיקים הקשורים לבנק הפועלים, אח"כ מונה בעלה לדירקטור בחברת "שיכון ובינוי" הנשלטת על ידי שרי אריסון(בעלת השליטה בבנק הפועלים) 7. האם הכל "במקרה" והשופטת שלנו ישרה כסרגל?! יבא המקרה בו זייפה פרוטוקול של דיון ויוכיח שלא כך הדבר... רק לי זה נראה תמוה???
Flame  |  13.08.16
לכל התגובות