אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה צפויה לאשר היום את מינוי מנדלבליט ליועמ"ש צילום: Marc Israel Sellem, Jerusalem Post

הממשלה צפויה לאשר היום את מינוי מנדלבליט ליועמ"ש

בשבוע שעבר דחה בג"ץ על הסף עתירה נגד המינוי בטענה שהוגשה מוקדם מדי, בטרם הושלם המינוי בממשלה

03.01.2016, 08:32 | משה גורלי

שרת המשפטים איילת שקד צפויה להביא היום (א') לאישור הממשלה את מינויו של מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט ליועץ המשפטי לממשלה, שיחליף את יהודה וינשטיין אשר פורש בסוף החודש.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר דחה בג"ץ על הסף עתירה של תנועת אומ"ץ נגד המינוי בטענה שהוגשה מוקדם מדי, בטרם הושלם המינוי בממשלה. מנדלבליט היה היחיד שקיבל את ארבעת הקולות הדרושים מוועדת האיתור בראשות הנשיא בדימוס אשר גרוניס. לאחר שהמינוי יאושר, בממשלה צפויים להתמודד עם עתירות חדשות לבג"ץ שיתמקדו בטענות הנוגעות לכשירותו של המועמד ולשיבושים בעבודת הוועדה.

מימין: אביחי מנדלבליט ובנימין נתניהו , צילום: אוהד צויגנברג מימין: אביחי מנדלבליט ובנימין נתניהו | צילום: אוהד צויגנברג מימין: אביחי מנדלבליט ובנימין נתניהו , צילום: אוהד צויגנברג

הטענות העוסקות במנדלבליט תוקפות את היעדר הצינון במעבר ממזכיר הממשלה ליועץ, ואת חוות הדעת שהגיש היועץ המשפטי לממשלה וינשטיין על סיבת סגירת התיק נגד מנדלבליט בפרשת הרפז. חוות הדעת מציינת שעילת סגירת התיק קרובה יותר ל"חוסר ראיות" ולא נובעת מ"חוסר אשמה", אך ועדת האיתור החליטה - ברוב של ארבעה חברים ובניגוד לדעת היו"ר שלה, נשיא בית המשפט העליון בדימוס אשר גרוניס - לא לגזור מכך מסקנה לחובת מנדלבליט ובחרה בו.

על עבודת הוועדה נטען כי נכשלה כשלא הציעה לפחות שלושה מועמדים כפי שהונחתה בידי שרת המשפטים. כישלון זה עשוי לאפשר לשרת המשפטים שקד להחזיר לממשלה את סמכות בחירת היועץ המשפטי, שנלקחה ממנה בהתאם להמלצת ועדת שמגר לאחר פרשת בר־און–חברון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות