אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח בארה"ב: שייר במגעים לרכישת בקסלטה תמורת 32 מיליארד דולר צילום: רויטרס

דיווח בארה"ב: שייר במגעים לרכישת בקסלטה תמורת 32 מיליארד דולר

ענף הפארמה לקראת עוד מיזוג: התמורה צפויה לכלול מזומן ומניות ולשקף מחיר בסביבת 47 דולר למניה - כ-8 דולר מעל מחיר השוק. בחודש יולי דחתה בקסלטה הצעה ראשונה של שייר שכללה מניות בלבד

03.01.2016, 08:55 | שירות כלכליסט

עוד מיזוג בענף התרופות: חברת שייר (Shire) קרובה לרכישת חברת בקסלטה (Baxalta) עבור כ-32 מיליארד דולר. כך על פי דיווחים בארה"ב.  

קראו עוד בכלכליסט

ככל שהמגעים יבשילו להסכם, התמורה הצפויה תכלול מזומן ומניות. זהו ניסיון שני של שייר לרכוש את בקסלטה, לאחר ניסיון שלא צלח לפני כחצי שנה.

על פי הדיווחים המסתמכים על מקורות מקורבים, הצדדים עשויים להודיע על עסקה כבר השבוע, כשבשלב זה המחיר הנדון במגעים נע בין 46.5 ל-48 דולר למניית בקסלטה. שייר גם תיקח על עצמה ככל הנראה את החובות של החברה הנרכשת.  

מחיר המניה של בקסלטה הנסחרת בבורסת ניו יורק (NYSE) עומד לפני פתיחת שבוע המסחר על 39.03 דולר, ושווי השוק של החברה עומד על 26.5 מיליארד דולר. שייר לעומתה נסחרת בנאסד"ק בשווי שוק של 41.2 מיליארד דולר.

בחודש יולי האחרון דחתה בקסלטה הצעת רכישה של שייר, שכללה מניות בלבד ועמדה על שווי של 30 מיליון דולר - ששקיף מחיר של 45.23 דולר למניה. על פי מקורות, בקסלטה חיפה הצעה גבוהה יותר, שתכלול נתח של מזומן לבעלי המניות.

המו"מ לעסקה בין שייר ובקסלטה מצטרף לעסקת המיזוג עליה הודיעו לאחרונה פייזר ואלרגן, במסגרתה צפויה פייזר לרכוש את האחרונה ב-160 מיליארד דולר. מדובר במיזוג הגדול אי פעם בתחום הפארמה, שייצור ענקית תרופות בשווי של מעל 320 מיליארד דולר. 

  , צילום: בלומברג צילום: בלומברג   , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות