אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספרוס פוינט: "הכללת אי.די.בי בדו"חות IRSA עלולה לפגוע בגיוס ההון שלה" צילום: אוראל כהן

ספרוס פוינט: "הכללת אי.די.בי בדו"חות IRSA עלולה לפגוע בגיוס ההון שלה"

קרן הגידור, המתמחה בשורט על חברות בקשיים, טוענת כי איחוד דו"חות אי.די.בי עם אלה של חברת האחזקות הפרטית של אלשטיין יגרום להפרת אמת מידה פיננסית כלפי המשקיעים

03.01.2016, 08:58 | רעות שפיגלמן

חברת האחזקות של אדוארדו אלשטיין, אירסה (IRSA), הודיעה כי מ־11 באוקטובר 2015, באופן רטרואקטיבי, יתבטאו לראשונה כל ההכנסות וההוצאות של אי.די.בי בדו"חותיה הכספיים.

קראו עוד בכלכליסט

אירסה שולטת באי.די.בי בשרשור באמצעות חברת דולפין. מדובר באיחוד דו"חות, שעל פי קרן הגידור ספרוס פוינט (Spruce Point) יגרום להפרת אמת מידה פיננסית כלפי משקיעי אירסה, שאלשטיין מתכוון לגייס מהם כ־300 מיליון דולר, וייתכן כי חלק מהסכום ישמש אותו גם לחילוצה של אי.די.בי.

ספרוס פוינט, בניהולו של השורטיסט האקטיבי בן אקסלר, הובילה התקפה מאסיבית על אלשטיין בחודש נובמבר האחרון. אקסלר נוהג להשקיע בחברות שנקלעות לקשיים, לפרסם עליהן דו"חות ביקורתיים, לבצע עליהן שורט ולהרוויח מכך.

אדוארדו אלשטיין, בעלי אי.די.בי, צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין, בעלי אי.די.בי | צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין, בעלי אי.די.בי, צילום: אוראל כהן

איחוד הדו"חות של השתיים, כך על פי קרן הגידור, יגרום לאירסה להפר את אמת המידה של הרווח התפעולי התזרימי (EBITDA) ביחס להוצאות הריבית (יחס כיסוי ריבית). אקסלר טוען כי איחוד הדו"חות יביא ליחס של 1.25, מה שאומר

הפרה של הקובננט (התניה) שהמינימום עבורו הוא יחס של 1.75. הדו"ח של קרן הגידור פורסם ב־19 בנובמבר, ומאז ועד סוף 2015 איבדה אירסה, הנסחרת בבורסת ניו יורק, יותר מ־25% משוויה.

אירסה פנתה בנובמבר לרשות ני"ע האמריקאית בבקשה לדחייה בהגשת הדו"ח השנתי שלה, בניסיון שלא לכלול בו את אי.די.בי. אך הרשות דחתה את הבקשה, ואירסה נאלצה לכלול את אי.די.בי.

מקורבים לאלשטיין מסרו כי אירסה אכן מתנהלת כמה חודשים מול הרשויות בארה"ב, אך בניגוד לטענת קרן הגידור, החברה לא עומדת בפני הפרה של אמות מידה פיננסיות מול משקיעיה. "הדו"ח של קרן הגידור מגמתי במכוון", אמרו המקורבים והוסיפו, "אירסה עומדת בכל התחייבויותיה, ושום חוב של אי.די.בי לא תלוי או נשען כבטוחה על נכסי אירסה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות