אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זהר לוי מרחיב פעילות בישראל: סאמיט רכשה בניין בקיסריה ת-70 מיליון שקל

זהר לוי מרחיב פעילות בישראל: סאמיט רכשה בניין בקיסריה ת-70 מיליון שקל

דמי השכירות של הנכס מסתכמים בכ- 5.3 מיליון שקל - סכום המשקף תשואה שנתית של 7.5%. שיעור התפוסה במבנה עומד על כ-90%

04.01.2016, 11:04 | אורן פרוינד

חברת הנדל"ן סאמיט ממשיכה להרחיב את פורטפוליו הנכסים שלה והפעם בשוק הישראלי. סאמיט השלימה היום (ב') עסקה לרכישת בניין משרדים בקיסריה תמורת כ-70 מיליון שקל. מדובר בבניין משרדים שמשתרע על שטח להשכרה של כ-14 אלף מ"ר, הבנוי על שטח קרקע של כ-23 דונם.

דמי השכירות הנוכחיים של הנכס מסתכמים בכ- 5.3 מיליון שקל המשקפים תשואה שנתית של 7.5%. שיעור התפוסה של הנכס עומד על כ- 90%, אולם סאמיט ציינה כי היא מנהלת מו"מ להשכרת יתרת השטחים הפנויים במבנה, והיא מעריכה כי ההכנסות מדמי שכירות בתפוסה מלאה יסתכמו בכ-6 מיליון שקל. עוד מציינת סאמיט כי במתחם קיימות זכויות בניה נוספות בהיקף של כמה אלפי מ"ר, והחברה בוחנת לנצל אותן להקמת מבנה נוסף להשכרה.

סאמיט נמצאת בשליטת זהר לוי ועוסקת בנדל"ן מסחרי בגרמניה החל משנת 2004. נכון להיום, החברה מאחדת 120 נכסים מניבים בגרמניה ובישראל בשווי של כ- 3.6 מיליארד שקל ובשטח להשכרה הכולל כ- 946 אלפי מ"ר.

במקביל לפורטפוליו בישראל, סאמיט ממשיכה להרחיב את הפעילות שלה בגרמניה. לאחרונה דיווחה החברה על השלמת עיסקה לרכישת מתחם בנייני משרדים בשטוטגרט בעלות כוללת של כ-55 מיליון יורו. עסקה זו מתווספת לעסקה נוספת שנחתמה ביולי האחרון, במסגרתה רכשה סאמיט הלוואות שמימנו פורטפוליו של 6 נכסים מניבים בגרמניה בשטח כולל של כ- 68 אלף מ"ר.

את הרבעון השלישי של 2015 סיימה סאמיט עם רווח נקי של 195 מיליון שקל (מתוכו כ-100 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות). בדוחות החברה לרבעון השלישי היא ציינה כי בעקבות הרכישות שביצעה ברבעון השלישי צפוי ה-FFO של החברה לגדול לרמה שנתית של כ-165 מיליון שקל, לעומת קצב של כ-50 מיליון שקל בשנת 2014.

זוהר לוי זוהר לוי זוהר לוי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות