אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפנטזיה של אבי נמני: להפוך לשחקן בבורסה צילום: טל שחר

בלעדי לכלכליסט

הפנטזיה של אבי נמני: להפוך לשחקן בבורסה

כוכב העבר בכדורגל הוא העומד מאחורי חברת אולימפיה שחתמה על הסכם עם פנטזי נטוורק הבורסאית. נמני אמור לסייע בהחדרת אפליקציית משחקי הספורט לאירופה תמורת מניות פנטזי

05.01.2016, 06:45 | גולן חזני

אבי נמני, סוכן השחקנים וכוכב העבר בכדורגל, נכנס לבורסה. ל"כלכליסט" נודע כי נמני ושותפו איל באומל הם העומדים מאחורי חברת אולימפיה שחתמה על הסכם פיתוח עסקי עם החברה הבורסאית פנטזי נטוורקשבמסגרתה תקבל אולימפיה עד 5% ממניות פנטזי, בהתאם להצלחה העסקית של השותפות. פנטזי נטוורק, שעוסקת במעין משחק הימורים על ענפי ספורט שונים, נכנסה לבורסה באוקטובר האחרון, כשהתמזגה לתוך השלד שנותר מביוסל הבורסאית. ביוסל פעלה בתחום הביומד והחזיקה במניות פרוטליקס הנסחרת בנאסד"ק, ואשר את מניותיה חילקה כדיבידנד בעין לבעלי מניותיה ב־2014. במסגרת עסקת המיזוג הועברו 41% ממניות ביוסל לידי היזמים של פנטזי 65, ששינתה את שמה לפנטזי נטוורק.

קראו עוד בכלכליסט

משחקי ספורט באינטרנט

היזמים, משה אינגבר, אסף כרמל וברק אייזנשטיין, מנכ"ל החברה, פיתחו אפליקציה (פנטזי ספורט) למשחקי ספורט אינטרנטיים. זאב ברונפלד, מבעלי ביוסל, השקיע בחברה והוא נשאר כבעל מניות (9.18%). קרן אלטייר האוסטרית מחזיקה גם היא ב־5.7% ממניות פנטזי. האפליקציה הושקה לפני חודש וחצי בלבד. כרמל ואינגביר הגיעו מסאפ, ואייזנשטיין הוא יזם עצמאי בתחום הגיימינג בשמונה השנים האחרונות. עד למיזוג עם ביוסל הושקעו בפנטזי 700 אלף דולר.

פנטזי נטוורק נסחרת בבורסה של תל אביב לפי שווי של 29.5 מיליון שקל, כאשר 48.77% ממניותיה מוחזקות בידי בעלי עניין ויתר המניות — 51.23% — מוחזקות בידי הציבור.

במסגרת המשחק בפנטזי חובב ספורט בוחר לעצמו לפני מחזור ליגה כמה שחקנים שמרכיבים נבחרת וירטואלית. הביצועים של אותם שחקנים או אותה נבחרת באותו מחזור ליגה מזכים את המשתתף בנקודות, ואם מדובר בנבחרת מוצלחת במיוחד (יותר שחקנים שהבקיעו או בישלו שערים וכד'), מעניקים למשתתף פרסים שונים. מדובר בסוג של משחק הימורים שבו המשתתף מקבל חוויה של להיות מעין מנג'ר של קבוצה שאותה הוא מרכיב ועוקב אחרי ביצועיה באמצעות אפליקציה שמותקנת על מחשב אישי או סמארטפון.

החברה מפעילה גם את המותג DraftHero, שבמסגרתו היא מציעה משחקי פנטזי על אירועי ספורט בארה"ב. במסגרת DraftHero מציעה החברה תחרויות פנטזי ספורט יומיות נושאות פרסים על משחקים המתקיימים בליגות ספורט מובילות בארה"ב. החברה מציעה במסגרת זו שישה סוגי משחקי פנטזי ספורט יומיים על ארבע ליגות ספורט בכירות בארה"ב: NBA (כדורסל), NFL (פוטבול), MLB (בייסבול) ו־NHL (הוקי).

נמני. כשהיה מאמן מכבי תל אביב, צילום: טל שחר נמני. כשהיה מאמן מכבי תל אביב | צילום: טל שחר נמני. כשהיה מאמן מכבי תל אביב, צילום: טל שחר

החדירה לספורט האירופי

לאחרונה נכנסה החברה לשוק חדש — משחקי פנטזי ספורט על ליגות הכדורגל הבכירות באירופה הבכירות. וכאן באה ההתקשרות עם נמני ושותפו גיא פרימור. השניים מחזיקים בסוכנות שחקנים שלצדה גם פעילות של פיתוח עסקי בנושאי ספורט. פנטזי מחזיקה בטכנולוגיה, והמודל שלה הוא ליצור שותפויות עם משווקים מקומיים (חברות הימורים וכד') במדינות שונות, שהם אלה שמגייסים את המשתתפים, כשההכנסות מתחלקות בין שני הצדדים.

למעשה, פנטזי פועלת במודל של פלייטק של טדי שגיא שמספק פלטפורמה טכנולוגית לגופים בתחום הגיימינג והפוקר. החברה, כאמור, מספקת את התוכנה והמשווק המקומי את השיווק. לבד ממודל זה מתקשרת פנטזי נטוורק בארץ גם עם לקוחות הקצה עצמם, המשתתפים במשחק.

בונים על הניסיון של נמני

נמני אמור לסייע לחברה לגייס חוזים מול משווקים מקומיים ברחבי אירופה. סוכנות השחקנים שנמני מייצג פעילה באמצעות הקשרים שיצר בתקופת פעילותו כשחקן ומאמן, במרבית מדינות אירופה, ובפנטזי מקווים לנצל קשרים אלו עם קבוצות, בעלי מועדוני ספורט וחברות גיימינג לשורה של הסכמים לכניסה לתחרויות הספורט בענפים שונים ביבשת.

ההסכם עם אולימפיה ונמני הוא לשנתיים, אולם לפנטזי יש אפשרות לבטל אותו כעבור שנה. בשנה הראשונה להסכם אולימפיה תקבל 40% מנתח ההכנסות נטו של פנטזי נטוורק מלקוחות שגייסה, 35% בשנה השניה ו־30% החל מהשנה השלישית אם החוזה יוארך. אולימפיה תהיה זכאית כאמור לעד 1.937 מיליון אופציות המהוות כ־5% ממניות פנטזי נטוורק. הסכם עם לקוח מיוחד יקנה לאולימפיה אופציות ל־1% ממניות פנטזי, ו־1% נוסף יוענק לה אם ההכנסות מהלקוחות שגייסה, לאחר קבלת העמלה, יעמדו על יותר ממיליון דולר לשנה. הכנסות נטו של עד 3 מיליון דולר יעניקו לנמני 1.5% נוספים והיקף דומה של אופציות יקבל אם ההכנסות יעלו על 5 מיליון דולר בשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות