אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כצמן בניסיון נוסף להוציא את דורי בניה מהבוץ: מינה את אריה מינטקביץ ליו"ר צילום: עמית שעל

כצמן בניסיון נוסף להוציא את דורי בניה מהבוץ: מינה את אריה מינטקביץ ליו"ר

מינטקביץ יחליף את אבירם ורטהיים, שנכנס לתפקיד היו"ר בנובמבר 2014 - חודשיים לאחר שהתפוצצה פרשת הסטיות באומדנים. מינטקביץ מכהן במקביל כיו"ר החברה האם דורי קבוצה

05.01.2016, 10:04 | אורן פרוינד

אריה מינטקביץ מונה היום (ג') ליו"ר הדירקטוריון של חברת הנדל"ן הכושלת דורי בניהמקבוצת גזית גלוב. מינטקביץ יחליף את אבירם ורטהיים, אחיינו של מוזי ורטהיים, שנכנס לתפקיד היו"ר בנובמבר 2014, חודשיים לאחר שהתפוצצה פרשת הסטיות באומדנים. בפרשה הזו גילתה דורי בנייה טעויות באומדני העלויות שלה בהיקף של 445 מיליון שקל ונאלצה לתקן לאחור את הדוחות הכספיים שלה ולרשום הפסד דומה.

מאז ועד היום דורי בנייה אינה מצליחה לצאת מהבוץ. המניה שלה קרסה ב-70% לשווי של 120 מיליון שקל בלבד ובשלושת הרבעונים הראשונים של 2015 היא רשמה הפסד מצטבר של 185 מיליון שקל ושרפה מזומנים בהיקף של 160 מיליון שקל. ההפסדים האלו עלו לגזית גלוב הרבה כסף. מאז אוגוסט 2014 היא הזרימה 625 מיליון שקל לחברות דורי בניה ודורי קבוצה במטרה להשאיר את החברה בחיים.

דורי בנייה היא אינה זרה עבור מינטקביץ. הוא מכהן במקביל כיו"ר הדירקטוריון של חברת דורי קבוצה, חברת האם של דורי בניה. בימים אלו בעלי המניות של דורי קבוצה צריכים להחליט האם להיענות להצעת בעלת השליטה (85%) גזית ישראל למחיקת החברה מהמסחר בתל אביב. מינטקביץ מכהן בנוסף כממלא מקומו של חיים כצמן כיו"ר גזית גלוב וכיו"ר הדירקטוריון של גזית גלוב ישראל (חברת האם הפרטית של דורי קבוצה).

מינטקביץ הוא שועל וותיק בשוק הון הישראלי. הוא כיהן כיו"ר הרשות לני"ע בין השנים 1987-1997 וכחבר דירקטוריון בחברות רבות במשק הישראלי. היום הוא מכהן כסגן יו"ר הדירקטוריון של אי.די.בי אחזקות וכיו"ר הדירקטוריון של חברת אלרון.

אריה מינטקביץ, צילום: עמית שעל אריה מינטקביץ | צילום: עמית שעל אריה מינטקביץ, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות