אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלכלית ירושלים מתכוננת לתרחיש של חברה ללא שליטה צילום: עמית שעל

כלכלית ירושלים מתכוננת לתרחיש של חברה ללא שליטה

לאחר שהתפוצצה עסקת המכירה, בכלכלית חוששים כי בנק לאומי ישתלט על המניות המשועבדות של פישמן, ויביא למצב שבו אין גרעין שליטה בחברה; הנהלת החברה פנתה בבקשה לחברות הדירוג בכדי למנוע שינוי בדירוג החוב כתוצאה מהמהלך

05.01.2016, 13:50 | אורן פרוינד

לאחר שהתפוצצה העסקה בין האחים נקש לאליעזר פישמן למכירת השליטה בכלכלית ירושלים, מנכ"ל החברה דודו זבידה מתכונן לכל תרחיש אפשרי. הנהלת כלכלית ירושלים פנתה היום (ג') למחזיקי האג"ח ולבנקים של החברה בבקשה לוותר על האפשרות שניתנת להם בשטר הנאמנות -  להעמיד את החוב לפירעון מיידי, במידה שהחברה תהפוך להיות ללא גרעין שליטה.

קראו עוד בכלכליסט

השליטה (45%) בכלכלית ירושלים עדיין נמצאת תחת אליעזר פישמן, אולם 30% ממניות כלכלית ירושלים שברשותו משועבדות לבנק לאומי בגין חוב של 2 מיליארד שקל. בהנהלה של כלכלית חוששים כי בנק לאומי ישתלט על המניות המשועבדות של פישמן - מה שיהפוך את החברה להיות ללא גרעין שליטה, בדומה לחברות גדולות כמו טבע ובנק דיסקונט.

אליעזר פישמן, צילום: אוראל כהן אליעזר פישמן | צילום: אוראל כהן אליעזר פישמן, צילום: אוראל כהן

בכדי לאפשר לחברה להמשיך להתנהל כרגיל ללא גרעין שליטה, פנה זבידה לגופים המוסדיים ולבנקים הנושים של החברה וקיבל מהם מסרים חיוביים לגבי הבקשה שלו. זבידה פנה גם לחברות הדירוג מידרוג ומעלות בכדי שיעניקו אישור, שבמידה שכלכלית ירושלים תפעל ללא גרעין שליטה הדבר לא יהווה שינוי בדירוג החוב של החברה. החברות אישרו את בקשתו.

זבידה אמר לכלכליסט כי "הפעולה האחרונה ואישור חברות הדירוג למעשה יאפשרו וודאות ברמת החברה והחוב ובהחלט מקנות לנו רוח גבית באסטרטגיה העסקית שלנו שעולה עם ציפיות השוק". זרוע ההשקעות של בנק לאומי עדיין מחפשת רוכש עבור מניות השליטה של פישמן, אולם כרגע אין שום עסקה קונקרטית על הפרק.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות