אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרטנר הגישה בקשה רשמית להפסקת השימוש במותג אורנג' צילום: שאטרסטוק

פרטנר הגישה בקשה רשמית להפסקת השימוש במותג אורנג'

לפי פרטנר, ההפסקה נעשית בעקבות הסכמות עם אורנג' העולמית - שבמסגרתן תפוצה חברת הסלולר הישראלית ב-50 מיליון יורו. ביוני האחרון עורר מנכ"ל אורנג' העולמית סטפן רישאר, סערה ציבורית לאחר שאמר כי "הייתי מנתק את הקשר עם ישראל כבר מחר"

05.01.2016, 16:17 | אלירן מלכי

חברת פרטנר שמה סוף לשמועות ודיווחה היום (ג') לבורסה באופן רשמי כי בכוונתה לסיים את ההתקשרות עם המותג אורנג'.

פרטנר הודיעה כי היא עדיין תמשיך לספק שירותים עד למתן הודעה חדשה.

ביוני 2015 אמר מנכ"ל אורנג' העולמית, סטפן רישאר, בנאום בקהיר, כי "הייתי מנתק את הקשר עם ישראל כבר מחר", אך הבהיר כי הדבר כרוך "בסיכון עצום" בנוגע לקנסות ועונשים". הדברים גרמו לסערה ציבורית; רישאר התנצל - וכשבוע לאחר הנאום בקהיר ביקר בישראל ונפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

הבעלים של פרטנר חיים סבן, אמר בזמנו כי הוא גאה להיות בעל השליטה בחברת פרטנר, שהינה חברה בבעלות ישראלית, החוכרת את המותג אורנג' ואיומים מסוגים שונים לא ירתיעו אותו להמשיך לפעול בישראל.

מנכ"ל אורנג מנכ"ל אורנג' העולמית סטפן רישאר בביקורו בארץ עם נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס | צילום: דניאל בר און מנכ"ל אורנג

לפי ההסכם שנחתם בין החברות, נקבע כי פרטנר היתה רשאית לממש את זכותה להחלפת המותג אורנג' שהיא פועלת תחתיו עד יולי 2016. במידה שהיא לא הייתה מדווחת על החלפת המותג, חברת אורנג' הייתה רשאית להודיע על הפסקת הפעילות בישראל. בהסכם נקבע כי 40 מיליון יורו שולמו לפרטנר בכדי לבצע מחקר שוק מקיף להחלפת המותג, לצד 50 מיליון יורו שישולמו לה כעת לאחר שהחליטה להתנתק מהמותג. כמו כן, נקבע בהסכם כי אם יתבצע מיתוג מחדש על ידי פרטנר, כל פעילויות המחקר, הפיתוח והחדשנות של אורנג' העולמית בישראל ימותגו מחדש תחת השם אורנג', אך עם זאת החברה העולמית תהיה מנועה מלפעול בתחום שירותי התקשורת בישראל.

מפרטנר נמסר "כפי שדווח בחודש יוני 2015, קבוצת פרטנר חתמה עם אורנג' צרפת על הסכם המסדיר את היחסים בין שתי החברות בנוגע לזכויות השימוש במותג אורנג'. בהתאם לתנאי ההסכם, שתי החברות סיכמו כי מחקר שוק מקיף ישמש אותן על מנת להעריך את מיצובה של פרטנר ותפיסת המותג בשוק התקשורת המשתנה בישראל. בעקבות ההחלטה לסיים את הסכם רישיון השימוש במותג, קבוצת פרטנר תחל בתהליך של מיתוג מחדש". קבוצת פרטנר מציינת עוד כי הרשת, שכוללת גם את רשת הדור הרביעי, וכן שרותי התקשורת הבינלאומיים של הקבוצה, ימשיכו לשרת את לקוחותיה".

מחברת אורנג׳ העולמית נמסר כי היא מקבלת את החלטתה של חברת פרטנר לסיים את הסכם רישיון המותג ולמתג מחדש את פעילותה, בהתאם לתנאי ההסכם שנחתם בין החברות ביוני האחרון. עוד נמסר כי "אורנג' העולמית תמשיך להשתמש במותג שלה בישראל בהשקעות המתמשכות שלה בחדשנות טכנולוגית ובחברות סטארטאפ ישראליות".

 

 

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות