אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת פוקס: 7 חודשי מאסר למנהל התיקים של סגן יו"ר אפריקה ישראל על שימוש במידע פנים צילום: גלעד קוולרציק

פרשת פוקס: 7 חודשי מאסר למנהל התיקים של סגן יו"ר אפריקה ישראל על שימוש במידע פנים

על פי הכרעת הדין אלון וגנר, מנהל התיקים של נדב גרינשפון, קיבל ממנו מידע פנים אודות מו"מ שניהלה חברת ממורנד שבשליטת לב לבייב לפתיחת רשת חנויות של פוקס ברוסיה. גרינשפון הודה במהלך 2010 במסגרת הסדר טיעון במסירת המידע לווגנר

06.01.2016, 11:11 | תומר גנון

בית משפט השלום בת"א גזר היום (ד') 7 חודשי מאסר וקנס של 120 אלף שקל על אלון וגנר, מנהל תיקי ההשקעות לשעבר של סגן יו"ר אפריקה ישראל נדב גרינשפון, שהורשע בעבירה של שימוש במידע בפנים בפרשת פוקס.

ניתן צו עיכוב ביצוע ל-45 יום, עד אשר וגנר יחליט אם לערער. את המאסר הוא ירצה בכלא ניצן.

קראו עוד בכלכליסט

במהלך המשפט שהחל ב-2010, הודה גרינשפון עצמו במסגרת הסדר טיעון במסירת מידע הפנים לווגנר – מו"מ שניהלה חברת ממורנד שבשליטת לב לבייב, ובה הוא שימש אז כסמנכ"ל כספים, לפתיחת רשת חנויות של פוקס ברוסיה. על גרינשפון הוטל עונש של 200 שעות לתועלת הציבור וקנס בגובה 50 אלף שקל.

על פי כתב האישום, על סמך מידע הפנים שקיבל וגנר מגרינשפון, שביקש להתייעץ איתו על מתווה תמחור של אופציה בעסקה, הוא רכש מניות פוקסבכ-430 אלף שקל, טרם ההודעה לבורסה. וגנר, שיוצג על ידי עו"ד רן אפק, טען להגנתו שלא ידע שההתייעצות על תמחור האופציה הייתה לגבי פוקס, וטען שהשאלות של גרינשפון היו כלליות. השופטת יעל פרדלסקי, דחתה את הטענה והרשיעה אותו.

מעצר (אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק מעצר (אילוסטרציה) | צילום: שאטרסטוק מעצר (אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק

על פי כתב האישום, בנובמבר 2004 החלה פוקס במו"מ עם חברת ממורנד, במטרה להקים רשת חנויות ברוסיה ובמדינות חבר העמים. במהלך המו"מ, דובר גם על הקצאה לממורנד ממניות פוקס וכן מתן אופציה לרכישה נוספת של מניות פוקס על ידי ממורנד. לקראת סוף החודש דיווחה פוקס לבורסה כי היא מנהלת מו"מ עם ממורנד לצורך הקמת רשת החנויות. לאחר הדיווח עלה שער מניית פוקס בכ-10% תוך יומיים. בהמשך מסרה פוקס דיווחים נוספים לבורסה, שהקפיצו את ערך המניה בכ-50%. כאמור, וגנר הורשע שרכש מניות פוקס טרם הדיווח על העסקה.

"מעדויות הנאשמים עולה כי שניהם עסקו במשך שנים רבות בשוק ההון, והם הבינו היטב את הפסול במעשיהם, את משמעות מעשיהם ותכננו אותם", כתבה השופטת בגזר הדין. "מהראיות שהובאו בפני ובפרט מעדויותיהם של הראל ויזל, עו"ד הלפרין ועדות אלי קימפלד עולה כי בשל פעולות הנאשמים, היה חשש לזליגת מידע ולפיכך, דיווחה פוקס את דו"ח המידע הראשון, על אף שלטעמה היה מדובר בשלב מוקדם. בנוסף, במעשיהם גרמו הנאשמים לנזק לשוק ההון, שעניינו פגיעה באמון ציבור המשקיעים בשוק ההון ובמנהלי השקעות האמורים לייצגם נאמנה".

בנוסף לאישום נגד וגנר, שיוצג על ידי עו"ד יעל גרוסמן, הוגשו אישומים גם נגד ברוקר בשם דניאל ברכה וכן כנגד רווית טל, העוזרת האישית של מנכ"ל פוקס הראל ויזל. טל, שיוצגה על ידי עו"ד אריאל כפרי, הואשמה בכך שהעבירה מידע פנים לברוקר ברכה וכן לאביה, יצחק פרנקנטל, שיוצג על ידי עו"ד אהרון רוזה. טל ואביה זוכו מאשמה. ברכה הורשע בגין מעורבותו בפרשה שבה עשה וגנר שימוש במידע שקיבל מגרינשפון. השופטת פרדלסקי גזרה עליו מאסר של 4 חודשים שירוצה בעבודות שיורץ וקנס של 15 אלף שקל.

מחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) יוצגה על ידי סגנית מנהלת המחלקה, עו"ד חנה קורין, ועו"ד עידן שוורץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות