אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גזית נחושה למחוק את דורי קבוצה מהמסחר: מעלה את מחיר הצעת הרכש צילום: עמית שעל, אוראל כהן

גזית נחושה למחוק את דורי קבוצה מהמסחר: מעלה את מחיר הצעת הרכש

לאחר שהאריכה את מועד הקיבול פעמיים בחודש האחרון החליטה גזית גלוב להעלות את מחיר ההצעה ב-27% מ-50 אגורות למניה ל-63.5 אגורות - תשלם 22 מיליון שקל במידה שההצעה תיענה

06.01.2016, 13:57 | אורן פרוינד

גזית גלוב ישראל משפרת את ההצעה שלה לרכישת מלוא המניות של החברה הבת (85%) דורי קבוצה.אחרי שהאריכה את מועד הקיבול פעמיים בחודש האחרון החליטו בגזית גלוב להעלות את מחיר ההצעה ב-27% מ-50 אגורות למניה ל-63.5 אגורות.

הסיבה הרשמית שגזית גלוב מעוניינת למחוק את דורי קבוצה מהמסחר היא חוק הריכוזיות, שמכריח את החברות לקפל את מבנה השכבות לשתיים בלבד עד שנת 2018. לסיבה הזו מצטרפים ההפסדים המתמשכים של החברה, שהצטברו ל-100 מיליון שקל מתחילת השנה עם תזרים שלילי מפעילות שוטפת של 142 מיליון שקל.

כצמן וסגל מעוניינים בסופו של דבר להפוך את הזרוע הזו לפרטית. את דורי בנייה הם ניסו למחוק מן המסחר ללא הצלחה ולכן הם פונים כרגע לחברת האם שלה.

המוסדיים מבינים את הרצון של כצמן וסגל למחוק את החברה מן המסחר ולכן דרשו פרמייה על המחיר. פסגות מחזיקה מחצית (7%) ממניות הציבור בדורי קבוצה. במידה שההצעה תיענה, גזית גלוב תצטרך לשלם 22 מיליון שקל בעבור כלל המניות.

למעט האחזקה בדורי בניה, דורי קבוצה מחזיקה במספר פעילויות נוספות: תחנת הכוח דוראד, חברת רום גבס פרטית, חברת רונסון הפולנית ומספר יזמויות בתחום הנדל"ן בישראל.

דורי בנייה עלתה בשנת 2014 לכותרות לאחר שגילתה סטיות של 445 מיליון שקל באומדני העלויות שלה והביאו אותה לבצע תיקון לאחור בדוחות הכספיים. גזית גלוב כבר הזרימה למעלה מ-700 מיליון שקל לתוך שתי החברות דורי בניה ודורי קבוצה מאז התגלו ההפסדים העמוקים שנה שעברה.

מימין: דורי סגל וחיים כצמן מימין: דורי סגל וחיים כצמן מימין: דורי סגל וחיים כצמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות