אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק ישראל: עצמאים ובעלי עסקים קטנים יוכלו לבצע סליקה דרך האינטרנט צילום: shutterstock

בנק ישראל: עצמאים ובעלי עסקים קטנים יוכלו לבצע סליקה דרך האינטרנט

בעלי עסקים אלה לא יידרשו עוד להיפגש עם נציג סליקה. זאת על רקע מאמצי הממשלה להילחם בהעלמת מס של מעסיקים והנגשת שירותי הטכנולוגיה בבנקאות. בבנק מעריכים כי המהלך יסייע בהקמת של עסקים קטנים

06.01.2016, 15:21 | רעות שפיגלמן

על רקע מאמצי הממשלה להילחם בהעלמת מס של עסקים המקבלים רק תשלום במזומן, כמו גם הגברת הנגשתם של שירותי הטכנולוגיה לעולם הבנקאות - עצמאיים ובעלי עסקים זעירים, יוכלו לקבל לראשונה שירותי סליקה באינטרנט, כך הודיעה היום (ד') בצהריים המפקחת על הבנקים חדוה בר. עד היום בעלי עסקים שהיו מעוניינים לאפשר ללקוחותיהם תשלום באמצעות כרטיסי אשראי נדרשו להיפגש פיזית עם נציג חברת הסליקה – מה שהאריך את התהליך ואת עלותו והוביל לכך שבעלי עסקים רבים ויתרו על אופציית התשלום באשראי והתנהלו במזומן או בצ'קים בלבד.

לדבריה של בר: "הפיקוח על הבנקים יעודד מעבר לשירותים פיננסיים דיגיטליים, לצורך שיפור והוזלת השירותים לעסקים קטנים. זהו חלק ממהלך אסטרטגי ארוך טווח של הפיקוח בתחום זה. הצורך במפגש פיזי עם נציג של חברת כרטיסי האשראי והעלויות הכרוכות בכך הקשו על עסקים זעירים לקבל תשלומים באמצעות כרטיסי אשראי ולעבור בין סולקים וחברות כרטיסי אשראי, ואנו מסירים כעת חסם זה".

המפקחת על הבנקים חדוה בר, צילום: נמרוד גליקמן המפקחת על הבנקים חדוה בר | צילום: נמרוד גליקמן המפקחת על הבנקים חדוה בר, צילום: נמרוד גליקמן

בפיקוח על הבנקים גם מעריכים שהמהלך יסייע בעידוד הקמתם של עסקים זעירים וקטנים שימכרו ויתנו שירותים באמצעות האינטרנט (חנויות אינטרנטיות).

ההקלה הינה לעסקים זעירים ולכן קובעת תקרות מקסימלאיות לסליקה ברמה יומית, חודשית ושנתית. כך, עסקה בודדת בחיוב כרטיס אשראי לא תעלה על 10,000 שקל והיקף העסקאות החודשיות יוגבל לסכום של 50,000 שקל, וההיקף השנתי יוגבל עד 300,000 שקל. בשנת 2014 נכנס לתוקף מהלך שקדם להקלה היום והוא האפשרות לפתיחת חשבונות למשקי בית באמצעות האינטרנט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות