אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גזית גלוב: בחודש נוספו לקופה 1.4 מיליארד שקל צילום: גלעד קוולרציק

גזית גלוב: בחודש נוספו לקופה 1.4 מיליארד שקל

אתמול השלימה חברת הנדל"ן את המכירה של 2.9% ממניות החברה־הבת הקנדית FCR תמורת 330 מיליון שקל. זאת לאחר שמכרה בדצמבר אחזקות באקוויטי וואן והנפיקה מניות בתל אביב

07.01.2016, 08:12 | אורן פרוינד

בניגוד למרבית חברות הנדל"ן הישראליות, שרשמו עליות שערים דו־ספרתיות ב־2015, גזית גלובמתקשה לספק את הסחורה עבור המשקיעים בתל אביב. המשבר בכלכלת ברזיל וההפסד המתמשך בחברה־הנינה דורי בניה חתכו את ההון העצמי שלה ב־10% בתשעת החודשים הראשונים אשתקד, והמניה נחתכה ב־22% במהלך 2015.  

קראו עוד בכלכליסט

כדי להתמודד עם הירידה בהון העצמי ולהוריד את שיעור המינוף לקראת קבלת דירוג אשראי בינלאומי, ביצעה גזית גלוב כמה עסקאות שהכניסו לקופתה 1.4 מיליארד שקל.

אתמול השלימה גזית גלוב מכירה של 2.9% ממניות החברה־הבת FCR תמורת 117 מיליון דולר קנדי (כ־330 מיליון שקל). המכירה בוצעה במחיר שוק של 18 דולר למניה והותירה את גזית גלוב עם אחזקה של 39.3% בחברה הקנדית. בחודש שעבר מכרה גזית גלוב 3.7% ממניות החברה־הבת אקוויטי וואן תמורת 125 מיליון דולר ארה"ב (כ־490 מיליון שקל) — מכירה שהותירה אותה עם אחזקה של 38.5%. בנוסף הנפיקה החברה מניות בבורסת תל אביב בהיקף של 603 מיליון שקל.

צעדים אלה הקטינו את המינוף (LTV) של גזית גלוב מ־51.6% לרמה של 50%. ההון העצמי בסוף הרבעון השלישי של 2015 (מיוחס לבעלי מניות הרוב) עמד על 7.1 מיליארד שקל, בעיקר עקב היחלשות הריאל הברזילאי והדולר הקנדי והזרמות של 625 מיליון שקל לחברות דורי בניה ודורי קבוצה.

המכירה של מניות החברות־הבנות והנפקת ההון הנוכחית מבטאות אסטרטגיה רחבה יותר שמנסה להנחיל בחברה היו"ר חיים כצמן. הוא מעוניין להפוך את גזית גלוב לחברת נדל"ן שמחזיקה ישירות בנכסים, על חשבון האחזקה באמצעות חברות־בנות.

בסביבת גזית גלוב העריכו כי לא מן הנמנע כי גזית גלוב תבצע ביום מן הימים עסקה גדולה לרכישת פורטפוליו של נכסים דרך החברה עצמה, ולא דרך החברות־הבנות, כפי שעשתה במאי האחרון כשרכשה את סקטור הנורבגית תמורת 1.5 מיליארד יורו באמצעות החברה־הבת (42.8%) סיטיקון. נכון להיום, לגזית גלוב אין שום עסקה קונקרטית על הפרק.

חיים כצמן יו"ר גזית גלוב, מבעלי השליטה, לצד דורי סגל, צילום: נמרוד גליקמן חיים כצמן יו"ר גזית גלוב, מבעלי השליטה, לצד דורי סגל | צילום: נמרוד גליקמן חיים כצמן יו"ר גזית גלוב, מבעלי השליטה, לצד דורי סגל, צילום: נמרוד גליקמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות