אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צו עיכוב יציאה מהארץ נגד ירון ייני; חייב יותר  מ-20 מיליון שקל לנושים צילום: בועז אופנהיים

צו עיכוב יציאה מהארץ נגד ירון ייני; חייב יותר מ-20 מיליון שקל לנושים

סוחר השלדים הבורסאיים ביקש בשבוע שעבר מביהמ"ש להכריז עליו פושט רגל: "הגעתי לקצה, לא נותרו לי חסכונות, כספים או רכוש".לאחרונה נפתחו נגדו 6 תיקי הוצאה לפועל

07.01.2016, 10:51 | תומר גנון

שופט בית המשפט המחוזי בת"א, דורון חסדאי, הוציא שלשום (ג') צו עיכוב יציאה מהארץ ואיסור פעולות בנכסים (דיספוזיציה) לסוחר השלדים הבורסאיים ובעל השליטה באפסווינג, ירון ייני. זאת בעקבות בקשה שהגיש ייני בשבוע שעבר למתן צו כינוס והכרזה עליו כפושט רגל בשל חובות של למעלה מ-20 מיליון שקל לכ-10 נושים.  

קראו עוד בכלכליסט

בין הנושים הבנקים לאומי ומזרחי, וכן החברות אמות השקעות, פרופיוז'ן השקעות, אדר סחר בינלאומי ונושים פרטיים כגון גדי אלימלך ויוחאי תירוש. החוב הגדול ביותר הוא לחברה בשם אי אי איתמר – 7.3 מיליון שקל.

על פי בקשה נוספת שהגיש ייני שלשום לבית המשפט, באמצעות עו"ד שאול קוטלר, נפתחו וחודשו לאחרונה 6 תיקי הוצאה לפועל נגדו. "מיציתי את יכולתי הכלכלית ואחת החברות הציבוריות עם כסף בקופה נכנסה לפירוק", כתב ייני בתצהיר שהגיש לבית המשפט. "במהלך הניסיונות להציל את החברות בהן האמנתי, הזרמתי את כל חסכונותיי וכספי הפרטיים ואף חתמתי על ערבויות אישיות משמעותיות. בנסיבות אלה וכאשר נותרתי ללא מקור הכנסה, לאחרונה נפתחו נגדי תיקי הוצאה לפועל, ניתנו נגדי פסקי דין ומשאבי הצטמצמו".

"הגעתי לקצה, לא נותרו לי חסכונות, כספים או רכוש. אינני מצליח למצוא עבודה או לחלופין לייזום דבר", הוא הוסיף. "זאת בעקבות השם הרע שהוצא לי בכוונת מכוון בכל מדיה אפשרית. עד היום נתמכתי על ידי משפחתי, אולם הגעתי עד קצה גבול יכולתם לעזור ומכאן מוגשת בקשה זו, תוך מצוקה אישית גדולה".

ייני מפרט את סיבות נוספות שלטענתו הובילו אותו לפנות לבית המשפט. ביניהם השקעות שהניבו לו הפסדים כבדים בחברת אולטרא שייפ מדיקל ובחברת יעד לטיהור שפכים. לגבי יעד כותב ייני כי "הושקעו 15 מיליון שקלים, אך מפאת הצורך בנזילות נאלצה החברה להיפרד מהשקעתה בתמורה לסכום זעום, המהווה הפסד כמעט מוחלט של כל השקעתה". ייני מוסיף כי "זה חצי שנה אין לחברות בבעלותי אחזקה או פעילות בחברות ציבוריות כלל, אין רווחים, להיפך נותרו הוצאות ניהול המסתכמות לסכומי עתק בכל חודש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות