אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייסיס בצרות: מפטרת אלפי עובדים לאחר עונת חגים קודרת צילום: בלומברג

מייסיס בצרות: מפטרת אלפי עובדים לאחר עונת חגים קודרת

נדידת הקונים לרשת וחורף חם מהצפוי פגעו קשות ברשת בתי הכלבו הגדולה בארה"ב - שצפויה לקצץ 4,800 משרות. מייסיס הורידה במקביל את תחזיותיה לרבעון הרביעי

07.01.2016, 11:59 | שירות כלכליסט

ענקית הקמעונות מארה"ב מייסיס (Macy's) הורידה את תחזיותיה לרבעון הרביעי והודיעה במקביל על תוכנית פיטורים והתייעלות - לאחר עונת חגים לא פשוטה שבה המשיכה הנדידה של הקונים מחנויות לרכישות אונליין.

רשת חנויות הכלבו הגדולה בארה"ב, המפעילה גם את "בלומינגדיילס", הודיעה אתמול כי תקצץ 4,800 משרות ותסגור סניפים, לאחר שנאלצה לגרוע מתחזית הרווח שלה לאור ביצועים גרועים מהצפוי בעונת החגים. "בעיני 'מייסיס' היא סימן מבשר רעות לרשתות", אמר ל"איי בי סי ניוז" קן פרקינס, נשיא חברת המחקר הקמעונאי "ריטייל מטריקס" (Retail Metrics).

קראו עוד בכלכליסט

הקיצוצים ב"מייסיס" נועדו לקצץ את הוצאותיה השנתיות של החברה ב-400 מיליון דולר.החברה אמרה כי היא צופה שתקצץ כ-3,000 ממשרות המוכרים, 600 משרות משרדיות ועוד 750 משרות ממרכזי השירות הטלפוני. כמו כן תפעיל החברה תוכנית לפרישה מרצון לכ-165 מנהלים בכירים.

   

מייסיס בניו יורק, צילום: בלומברג מייסיס בניו יורק | צילום: בלומברג מייסיס בניו יורק, צילום: בלומברג

"החברה תכאב לטווח הקצר בשל הידוק החגורה וארגון מחדש של משאביה", אמר מנכ"ל "מייסיס" טרי לונדגרן בהודעה לעיתונות. "מייסיס" אמרה שמכירות המותגים על שמה וזיכיונות – ירדו ב-4.7% בנובמבר ובדצמבר שהן עונת החגים. על פי החברה הגורם העיקרי לכך היה מזג האוויר החם יחסית לעונה מה שפגע בביקוש לציוד למזג אוויר קר כגון מעילים וסריגים. הדולר החזק מכביד אף הוא על הוצאותיהם של תיירים בין-לאומיים.

"מייסיס" צופה לירידה במכירות של כ-5% לרבעון הרביעי, בהשוואה לתחזיות הקודמות של ירידה של 2%-3%. החברה צופה לרווח של כ-2.18-2.23 דולר למניה – לעומת התחזית הקודמת של 2.54-2.64 דולר למניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות