אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בור עמוק: יום שחור למניות המכרות - אנגלו אמריקן צללה ב-11% צילום: בלומברג

בור עמוק: יום שחור למניות המכרות - אנגלו אמריקן צללה ב-11%

לאחר הנפילות האחרונות בנפט ובשוק הסחורות והקריסה בבורסות של סין - המשקיעים בלונדון התרחקו ממניות המכרות: גלנקור נפלה ב-8.3%, ביליטון איבדה 5%, ריו טינטו ירדה ב-3.6%

07.01.2016, 13:43 | מיקי גרינפלד

באופן לא מפתיע, השילוב של קריסה בשנגחאי, ירידות חדות בשווקים, ונפילה חופשית במחירי הנפט והסחורות - הפיל גם את מניותיהן של ענקיות הכריה העולמית בבורסה של לונדון.

חברת אנגלו אמריקן (סימולAAL) צללה ב-11%, BHP Billiton (סימול BLP) איבדה 5%, גלנקור (GLEN) נפלה ב-8.32%, ריו טינטו נחלשה ב-3.6% (RIO). 

אנגלו אמריקן - החברה השולטת בין היתר בפעילות היהלומים של דה בירס - נפלה בחודש האחרון ב-35%, בעקבות הודעתה על עצירת הדיבידנד ופיטורי ענק של כ60% מכוח האדם.

בעוד שאת ההודעה על הפיטורים ניתן היה לקבל כמהלך נדרש והכרחי בדרך לשיפור מצבה של החברה, עצירת הדיבידנד שיקפה דרמה אמיתית מבחינת המשקיעים. 

למרות מצבן הלא פשוט, חברות המכרות הקפידו לשמור על חלוקת דיבידנד רבעונית, על מנת לשמור על האטרקטיביות שלהן מבחינת מנהלי ההשקעות והפנסיות ברחבי העולם. אף שהיה ברור לכולם שלא תיתכן המשך חלוקה בתנאים הנוכחיים, אף אחת מהחברות לא רצתה להיות הראשונה שתכריז על הפסקתה.

אנגלו אמריקן, צילום: בלומברג אנגלו אמריקן | צילום: בלומברג אנגלו אמריקן, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות