אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוף תקופה: גדעון תדמור עוזב את קבוצת דלק לאחר 20 שנה צילום: נמרוד גליקמן

סוף תקופה: גדעון תדמור עוזב את קבוצת דלק לאחר 20 שנה

תדמור שכיהן כיו"ר דלק קידוחים וכמנכ"ל אבנר היה אמור לעזוב כבר לפני שנה, אולם נשאר ללוות את הקבוצה עד לאישור מתווה הגז; מי שייכנסו לנעליו הם מנכ"ל דלק קידוחים יוסי אבו שישמש כמנכ"ל אבנר, ומנכ"ל דלק אסי ברטפלד שישמש כיו"ר דלק קידוחים

07.01.2016, 19:13 | ליאור גוטמן

עורך דין גדעון תדמור, שכיהן בשנים האחרונות כיו"ר דלק קידוחים וכמנכ"ל אבנר, מסיים היום (ה') רשמית את תפקידו בקבוצת דלק.

קראו עוד בכלכליסט

מי שייכנסו לנעליו של תדמור הם מנכ"ל דלק קידוחים יוסי אבו, שישמש גם כמנכ''ל אבנר, ומנכ''ל קבוצת דלק אסי ברטפלד, שיכהן גם כיו"ר שותפות הגז דלק קידוחים.

תדמור שהועסק בקבוצת דלק קרוב ל-20 שנה היה אחד האישים הבולטים בתעשיית הגז בישראל, ולמעשה הוא מלווה אותה עוד מהשנים שבהם לא התגלו מאגר גז אל מול חופי ישראל.

גדעון תדמור יו"ר דלק קידוחים ומנכ"ל אבנר, צילום: נמרוד גליקמן גדעון תדמור יו"ר דלק קידוחים ומנכ"ל אבנר | צילום: נמרוד גליקמן גדעון תדמור יו"ר דלק קידוחים ומנכ"ל אבנר, צילום: נמרוד גליקמן

תדמור היה שותף לגילוי כל מאגרי הגז לרבות ים טטיס, תמר וליוויתן, כאשר הגילוי הראשוני הפונציאלי של גז בתמר, התקיים בינואר 2009 ביום הולדתו.

עזיבתו של תדמור תוכננה כבר ללפני שנה, אולם הוא נשאר בקבוצת דלק כדי ללות ולסיים את אישור מתווה הגז הממשלתי.

תדמור צפוי להישאר פעיל בתחום חיפושי הגז. יצויין שלפני מספר שבועות חתמו תדמור ודלק על שת"פ מוגבל בתחום חיפושי הגז, באגן הים התיכון. לדבריו, "כעת אני מרגיש שהגיעה העת לפנות לדרך עצמאית ולאתגרים חדשים במסגרת חברתי, נאוויטס פטרוליום, ובתחומים נוספים".

יוסי אבו, ציין שהשנה הקרובה תהיה בבחינת נקודת מפנה משמעותית לתעשיית הגז הישראלי. "נפעל לפיתוח פרויקט לווייתן והרחבת פרויקט תמר. אנו בפתחה של שנת המפנה לתעשיית הגז בישראל, בה יונחו היסודות לביטחון האנרגטי של ישראל לעשרות השנים הבאות".

בעל השליטה בקבוצת דלק, יצחק תשובה, אמר ש"תדמור הוא מעמודי התווך של משק האנרגיה הישראלי ויש לו חלק מרכזי חשוב בהפיכת חלום הגז הטבעי כחול-לבן למציאות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות