אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אובמה: "אתמוך רק במועמדים לנשיאות שיציעו רפורמה באחזקת נשק" צילום: בלומברג

אובמה: "אתמוך רק במועמדים לנשיאות שיציעו רפורמה באחזקת נשק"

נשיא ארה"ב אובמה במאמר שפרסם ב"ניו יורק טיימס": "כאמריקאים, יש לנו סטנדרטים גבוהים ביחס למוצרי צריכה, כדי לשמור על המשפחות והקהילות שלנו. ואולם תעשיית הנשק כמעט שאינה צריכה לתת דין וחשבון"

08.01.2016, 10:01 | שירות כלכליסט
נשיא ארצות הברית ברק אובמה הצהיר שלא יתמוך באף מועמד בבחירות לנשיאות או לקונגרס, שלא יתמוך ברפורמת נשק, גם אם ירוץ מטעם המפלגה הדמוקרטית.

 

במאמר דעה שהתפרסם ב"ניו יורק טיימס" כתב אובמה: כי "קיימת בארה"ב מגיפת אלימות בעקבות שימוש בנשק. כאמריקאים, יש לנו סטנדרטים גבוהים ביחס למוצרי צריכה, כדי לשמור על המשפחות והקהילות שלנו. ואולם תעשיית הנשק כמעט שאינה צריכה לתת דין וחשבון. בעקבות פעילותה של שדולת הנשק בעשורים האחרונים, הקונגרס חסם את דרישות המומחים לנקוט אמצעי בטיחות בסיסיים".

נשק בארה"ב, צילום: רויטרס נשק בארה"ב | צילום: רויטרס נשק בארה"ב, צילום: רויטרס

אובמה הודיע השבוע כי הוא ישתמש בסמכותו כנשיא כדי לעקוף את הקונגרס הנשלט בידי המפלגה הרפובליקנית היריבה, וכדי לקבוע תקנות מחמירות יותר לנשיאת נשק בארה"ב.

בין היתר, התקנות החדשות יאלצו סוחרים שאינם חייבים כיום בהחזקת רישיון למכירת נשק, דוגמת אלו שעוסקים במסחר מקוון של נשק, לקבל רישיון ולכן גם לבצע בדיקת רקע בבולשת הפדרלית (FBI) ללקוחותיהם. כדי להכין את השטח לעלייה במספר בדיקות הרקע הנדרשות, יקצה הבית הלבן תקציב לגיוס 230 סוכנים נוספים שיעסקו בכך במשך 24 שעות ביממה ושבעה ימים בשבוע. מחקר שנערך השנה באוניברסיטת הרווארד סקר מדגם של 2,000 בעלי נשק אמריקאים, ומצא שכשליש מהם לא נדרשו לעבור בדיקת רקע עם רכישת הנשק.

הנשיא כתב עוד בטור הדעה כי "אף שאמשיך לפעול בכל דרך שאוכל כנשיא, אני גם אנקוט את כל הצעדים שאני יכול כאזרח. אני לא אסייע למסע הבחירות של מועמד שלא יתמוך ברפורמת נשק העומדת בכללי השכל הישר, ולא אתמוך בו או אצביע לו, אפילו אם יהיה חבר מפלגתי. אם 90 אחוזים מהאמריקנים שתומכים ברפורמות נשק שעומדות בכללי השכל הישר יצטרפו אלי, נבחר במנהיגות שאנו ראויים לה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות