אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אל עריאן: לבנקים המרכזיים אוזלת התחמושת לבלום את התנודתיות בשווקים צילום: בלומברג

אל עריאן: לבנקים המרכזיים אוזלת התחמושת לבלום את התנודתיות בשווקים

הכלכלן הראשי של אליאנס ומנכ"ל פימקו לשעבר, טוען שלבנקים המרכזיים בעולם יידרש זמן רב יותר מבעבר על מנת לערוך תיקונים אחרי זעזועים פיננסיים. לדבריו - זה בדיוק מה שמתרחש בימים אלו בסין

09.01.2016, 12:44 | שירות כלכליסט

הצלילה של שוק ההון הסיני וההאטה בכלכלה השנייה בגודלה בעולם יהיו ללא ספק השחקניות המרכזיות בקרב משקיעים לזמן הקרוב, אולם לצידן מתרחשת תזוזה משמעותית לא פחות - כך אומר הכלכלן מוחמד אל עריאן.

קראו עוד בכלכליסט

הסוגייה הגדולה יותר עבור שוקי ההון היא שלבנקים המרכזיים אוזלת התחמושת, אמר הכלכלן הראשי של "אליאנס" ל-CNBC. "השווקים מבינים שהבנקים המרכזיים כבר לא מסוגלים לבלום תנודתיות פיננסית ולאור זאת הם מתמחרים תוך יישור קו עם פרדיגמות חדשות של תנודתיות".

מסיבה זו, יידרש לשווקים זמן רב יותר לערוך תיקונים אחרי זעזועים, אומר אל עריאן, מנכ"ל פימקו לשעבר. "מה שנראה בכל פעם שמשהו מתרחש בעולם הוא שייקח זמן רב יותר להשיב את היציבות. זה מה שאנו רואים בסין כיום".

המשבר בסין הוא דוגמה למה שיתרחש בעולם, צילום: Gettyimages, אימג המשבר בסין הוא דוגמה למה שיתרחש בעולם | צילום: Gettyimages, אימג'בנק המשבר בסין הוא דוגמה למה שיתרחש בעולם, צילום: Gettyimages, אימג

לדברי אל עריאן, טוב שהפד התחיל לנרמל את המדיניות המוניטארית. "הם מבינים שהם לא יכולים לדכא תנודתיות באמצעים מלאכותיים. מה שלא טוב הוא שאנו לא עושים את הדברים האחרים שיש לעשות כדי להביא לידי ביטוי את מלוא יכולתה הפרודוקטיבית של הכלכלה". על הממשלה לשפר את הנתונים היסודיים כדי "לתקף נכסים פיננסיים", אומר אל עריאן.

אל עריאן מעודד מחוקקים בוושינגטון להתחיל עם אותן הסוגיות שבהן יש להם קרקע משותפת, כגון רפורמה במיסי התאגידים, צמצום החוב ועידוד שיתוף הפעולה בין המגזר הציבורי והפרטי בשיפוץ תשתיות מיושנות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות