אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד חלום של WTP נגוז: תוותר על מניות בחברת מיחזור אריזות צילום: סטודיו zooz

עוד חלום של WTP נגוז: תוותר על מניות בחברת מיחזור אריזות

חברת מיחזור הפלסטיק שכיום נותרה ללא פעילות הודיעה כי תוותר על 30% ממניותיה בחברה שהיתה אמורה להוות תחרות לתאגיד מיחזור האריזות תמיר

10.01.2016, 11:32 | גיל קליאן

חברת החלומות WTP (וו.טי.פי) של אבנר ארזי נפרדת מחלום נוסף - הפיכה לשחקן משמעותי בתחום מיחזור האריזות. החברה דיווחה הבוקר כי תעביר את מרבית מניותיה במיזם משותף למיחזור אריזות לשותפה – זהר לוי – ללא תמורה. WTP תישאר עם אחזקה של 5.5% בלבד בחברה, שנקראת "המסלול הירוק מיחזור", שהיתה אמורה להפוך לחברת מיחזור אריזות מוכרת על ידי המשרד להגנת הסביבה.

קראו עוד בכלכליסט

באוקטובר 2014 דיווחה WTP, שהיתה אז עוד בשליטה משותפת של אמיר ברמלי וארזי, כי היא הגיעה להסכמות עם חברת "רז הנקודה הירוקה" שבבעלות זהר לוי וכן עם שותף נוסף להקמת חברה שתפעל לקבלת אישור המשרד להגנת הסביבה להיות חברת מיחזור אריזות רשמית. WTP קיבלה 35% ממניות המיזם המשותף, ואופציה ל-5% נוספים.

אבנר ארזי מנכ"ל ובעל השליטה של וו.טי.פי, צילום: סטודיו zooz אבנר ארזי מנכ"ל ובעל השליטה של וו.טי.פי | צילום: סטודיו zooz אבנר ארזי מנכ"ל ובעל השליטה של וו.טי.פי, צילום: סטודיו zooz

כיום פועלת בשוק מיחזור האריזות חברה מורשית אחת בלבד, והיא תאגיד תמיר שנמצא בבעלות יצרני המזון הגדולים. מאז ועד היום לא הצליחו השותפים לקבל את אישור המשרד ולהפוך למתחרים של תמיר, והבוקר הודיעה WTP כי היא מוותרת על מרבית המניות, וכן לא תיקח חלק בהזרמת ההון העתידית שתוכננה עם קבלת אישור המשרד, בסך 7 מיליון שקל. עוד דיווחה החברה כי "הצדדים להסכם מסירים כל טענה ו/או תביעה מכל סוג שהוא כלפי משנהו שעילתה ההתקשרות בהסכם המקורי ו/או התקשרות בתוספת הראשונה להסכם המקורי".

כך ויתרה WTP על חלום נוסף – ספיח לחלום המקורי שלה להפוך לחברה מהפכנית שמייצרת חומרי גלם לתעשיית הפלסטיק באמצעות מיחזור אשפה ביתית. כיום אין פעילות בחברת WTP, וארזי עצמו עומד מול תביעה של בנק הפועלים להכריז עליו כפושט רגל. ברמלי, שכבר אינו שותף ב-WTP, מתמודד עם קריסת קבוצת רוביקון שהקים, תוך טענות להונאת משקיעים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות