אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חלק מוועד העובדים בתע"א זומנו לוועדת משמעת בהסתדרות צילום: הדס גליקו

חלק מוועד העובדים בתע"א זומנו לוועדת משמעת בהסתדרות

זאת לאחר שיו"ר ועד העובדים, אהוד נוף, התלונן כי חלק מחברי הוועדה אירגנו אסיפה לעובדי הייצור מבלי לקבל אישור ממנו, דבר שפוגע לדבריו בלכידות ויכולת ארגון העובדים

10.01.2016, 16:31 | הדס גליקו

השבוע צפויים להופיע בפני ועדת משמעת של ההסתדרות שלושה מחברי ועד התעשייה האווירית שמזוהים כגורמים אופוזיציוניים ליו"ר ועד העובדים אהוד נוף. וזאת, על רקע כינוס, צעדה והפגנה בת חצי שעה במשרדו של נוף בבניין הוועד. במקביל נודע לכלכליסט כי הנהלת התעשייה האווירית שוקלת להסתפק במכתבי התנצלות בלבד במקרה של העובדים שהתפרצו לישיבת דירקטוריון ואיימו על דירקטורית החברה חנה מוריאל סיטבון.

קראו עוד בכלכליסט

על פי התלונה ששלח נוף להסתדרות השלושה ובראשם חיים אזולאי, שהתמודד מול נוף בבחירות האחרונות לראשות הוועד, אירגנו כינוס, צעדה והפגנה שהסתיימה במשרדו של נוף. במכתב התלונה טוען נוף כי השלושה קיימו אסיפה לעובדי הייצור ללא קבלת אישור ממנו ומבהיר שהוא הסמכות היחידה שיכולה לאשר אסיפה בתע"א על ידי חברי מועצת העובדים.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, צילום: עמית שעל יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן | צילום: עמית שעל יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, צילום: עמית שעל

המכתב מפרט כי מאות עובדים הגיעו למשרדי ארגון העובדים תוך ביטויי אלימות מילולית. אולם, באירוע שהתחולל פני כחודש ותועד ופורסם באתר כלכליסט נראים המפגינים קוראים לאהוד נוף בעיקר להתפטר. ההפגנה במשרדו, מפרט המכתב, נמשכה כחצי שעה. נוף מציין בתלונה כי הוא מוטרד מן הפגיעה בלכידות העובדים "במצב העדין בו נמצאת תע"א, גרמו צעדים אלו פגיעה קשה בלכידות העובדים ויכולת ארגון העובדים כנגד הצעדים הקשים שרוצה הנהלת התע"א לנקוט". נוף מבקש מההסתדרות כי "על מנת למנוע חזרה על מקרים חמורים כאלה אבקשכם לנקוט נגד חברי המועצה הנ"ל בצעדים משמעתיים תקיפים". מכתב התשובה כלל חלק בחתימתו של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן שמינה את הרכב ועדת המשמעת, וחלק בחתימתו של סגן האגף המקצועי שהסתמך על כתב המינוי והזמין את שלושת חברי הוועד להשיב לתלונה.

במקביל נודע, כי הנהלת תע"א שוקלת להסתפק במכתבי התנצלות כהליך משמעתי כלפי העובדים התפרצו לפני כחודש לישיבת דירקטוריון ואיימו על דירקטורית החברה חנה מוריאל סיטבון.

מההסתדרות נמסר כי: "הזימון הוא על התנהגות שאינה הולמת תוך התפרעות החורגת מהנורמות המקובלות ועל הפסקת עבודה שלא תואמה עם ארגון העובדים. הנושא יתברר באופן שקוף ואובייקטיבי על ידי הגורמים המוסמכים".

מהתעשייה האווירית נמסר כי ההליך המשמעתי נמשך כמתוכנן והדין ימוצה עם הנוגעים בדבר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

תגובה אחת לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
לחקור תרומת המיליונים מהתע"א לפריימריס השר חיים כץ ראש הועד
השר חיים כץ ניצל במערכות הבחירות האחרונות לכנסת, במעמדו כמזכיר ארגון עובדי התע"א, את עובדי התע"א, משאבי התע"א ומאגרי המידע שלה, לפריימריס שלו בליכוד, והסיע אלפי עובדים לקלפיות הפריימריז בליכוד, תוך השבתתם מעבודה וגרימת נזק עצום לתע"א בגודל 210 מיליון ש"ח, בחישוב לפי דברי חיים כץ בנאום פרידה מהעובדים, כי יום עבודה קלנדרי אחד של התע"א ערכו 70 מיליון ש"ח. מבקרי המדינה לינדנשטראוס ושפירא כתבו שהנזק האדיר עקב השבתת התע"א, והשימוש בעובדיה ומשאביה לצרכיו הפוליטיים של כץ, יכולים להיחשב כתרומה עצומה בשווי-כסף מתאגיד, האסורה לפי החוק, אך ח"כ חיים כץ והנהלת התע"א "ציפצפו" עליהם. ראוי כי המשטרה, הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה יחקרו את השחיתות החמורה הזו, כפי שח"כים אחרים נדונו למאסר על עבירות בחירות! יש להם חומר רב על כך מהתקשורת וממקורות נוספים! להשוואה: ח"כ לשעבר נעמי בלומטל נדונה למאסר על 12 אלף ש"ח בלבד שתרמה לחברי מרכז הליכוד שבחרו אז את הח"כים, באירוחם בבית מלון!
לחקור שחיתות השר כץ בתע"א  |  10.01.16