אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוינטר מסכמת את 2015: גידול של 16% בגניבות צילום: shutterstock

פוינטר מסכמת את 2015: גידול של 16% בגניבות

על פי הנתונים, 70% מהגניבות מבוססות על פריצה והתנעת הרכב שלא באמצעות מפתח. חלק ניכר מגניבות אלה התבססו על החלפה של מחשב הרכב במחשב אחר, שהוכן מבעוד מועד, כדי להתניעו. 25% מהגניבות התבססו על פריצה אל ביתו של בעל הרכב וגניבת המפתחות

11.01.2016, 10:29 | תומר הדר

חדשות רעות לבעלי רכבים בישראל: בשנת 2015 חלה עלייה של 16% במספר גניבות הרכב, כך עולה מנתוני סיכום השנה שמפרסמת פוינטר ישראל. יצוין שנתוני פוינטר מתעדים גניבות של רכבים שבהם מותקנת מערכת האיתור (כ-180 אלף רכבים) ולא את כלל הרכבים בישראל.

על פי הנתונים, 70% מן הגניבות מבוססות על תקיפה אלימה של הרכב – כלומר פריצתו והתנעתו שלא באמצעות מפתח הרכב. חלק ניכר מגניבות אלה התבססו על החלפה של מחשב הרכב במחשב אחר, שהוכן מבעוד מועד, כדי להתניעו. בנוסף, 25% מן הגניבות שנרשמו בשנה שעברה התבססו על פריצה אל ביתו של בעל הרכב וגניבת המפתחות.

פריצה לרכב, צילום: שאטרסטוק פריצה לרכב | צילום: שאטרסטוק פריצה לרכב, צילום: שאטרסטוק

מדובר בגידול מדאיג של 12% ביחס לנתוני 2014. חמישה אחוזים נוספים של הגניבות בוצעו באמצעות שוד של הרכב, גניבה של רכב שעמד כשמנועו פועל ובעליו יצא ממנו, או גרירה של הרכב מן המקום בו חנה. על פי נתוני פוינטר, 44% מן הרכבים שנגנבו הם רכבים פרטיים, עלייה של שני אחוזים ביחס לשנת 2014. 23% מן הרכבים הגנובים הם רכבים מסחריים, עלייה של שלושה אחוזים ביחס לשנה שעברה ושבעה אחוזים מן הגניבות הן של רכבי שטח, ירידה של עשרה אחוזים ביחס לשנה שעברה. יתר הגניבות הן של טנדרים, משאיות וציוד כבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
הפתרון
30000 מכוניות בשנה * 100000 ש"ח למכונית זה: 3 מיליארד שקל בשנה. שוב לכל כבדי השמיעה: מדינת ישראל (אתה ואני) מדממת בכל שנה 3 מיליארד שקל. השתגענו לגמרי !!! את זה כולנו משלמים בעיקר דרך הפרמיות המטורפות לחברות הביטוח. אתם יודעים כמה בתי חולים ובתי ספר אפשר לבנות עם סכום כזה? בכמה משפחות נזקקות אפשר לתמוך? כמה כבישים לתקן?..... פתרון: חוק בכנסת מספר 1: חברות הביטוח יקימו על חשבונן כוח מיוחד שמטרתו חיסול הבעיה. חוק בכנסת מספר 2: הורדת הפרמיות לביטוח ב 40% לאלתר. הכוח יורכב מ- 300 יוצאי יחידות קרביות, משכורות מכובדות , ציוד חדיש + מסוקים+ נשק חם. (יעלה פחות מעשירית מהסכום הדימיוני הנ"ל). שלא להזכיר: 20 מיליארד שקל מתוך 40 מיליארד שהחברות ביטוח גובות מאיתנו הנהגים לא חוזר עלינו !! אני מבטיח שתוך חודש מספר הגנבות רכב ירד פי 10. מתאים לכם? יש חבר כנסת שמוכן להרים את הכפפה?
אילן , חיפה  |  11.01.16