אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: כשליש מעובדי יאהו הוותיקים עזבו את החברה במהלך השנה האחרונה צילום: בלומברג

דיווח: כשליש מעובדי יאהו הוותיקים עזבו את החברה במהלך השנה האחרונה

חוסר האמון הכללי כלפי הנהלת החברה בשיא חסר תקדים. עובדים טוענים כי מאריסה מאייר הציעה בונוסים שמנים למי שהסכימו לדחות הצעות עבודה מחברות מתחרות

11.01.2016, 14:15 | נמרוד צוק
התוצאות העסקיות המאכזבות, המשבר בין דירקטוריון יאהו למנכ"לית מאריסה מאייר, תוכנית הקיצוצים המתקרבת והעתיד הלא ברור של החברה מכים במורל העובדים, כך טוען תחקיר של "הניו יורק טיימס" ששוחח עם כ-15 מהם. לטענת מקורות העיתון, במהלך השנה האחרונה עזבו את יאהו כשליש מהעובדים הוותיקים.

קראו עוד בכלכליסט

יאהו העדיפה שלא להתייחס ישירות לנתונים, אבל הגיבה באמירה כי "מעבר של עובדים בין מעסיקים הוא נורמלי בעמק הסיליקון, וגם אם אלפי עובדים עזבו אותנו, אלפים אחרים הצטרפו לחברה". על פי נתונים שפרסם "הביזנס אינסיידר" בשבוע שעבר, מספר העובדים בחברה קטן ב-14% במהלך השנה האחרונה.

מאייר, ניסתה להשאיר עובדים בחברה באמצעות בונוסים, צילום: איי אף פי מאייר, ניסתה להשאיר עובדים בחברה באמצעות בונוסים | צילום: איי אף פי מאייר, ניסתה להשאיר עובדים בחברה באמצעות בונוסים, צילום: איי אף פי

לטענת העובדים שדיברו עם הטיימס, בריחת המוחות מהחברה חמורה כל כך שמאייר הציעה לחלק מאלו שרצו לעזוב בונוסים שהגיעו לעתים למיליוני דולרים אם יסכימו לדחות הצעות עבודה מחברות מתחרות. הצעות אלו, הם אומרים, רק החמירו את הכעס בקרב עובדים אחרים ששמרו על נאמנות לחברה, לא חיפשו משרות אחרות מחוץ לה ולא זכו לבונוסים שמנים, דבר שנוסף לחוסר האמון הכללי כלפי מאייר והחלטות הניהול שלה בקרב רבים מהעובדים.

על פי סקר שערך אתר גלאסדור בקרב עובדי החברה, רק 34% מהם מאמינים כי היא נמצאת במגמה של שגשוג, לעומת 61% בטוויטר (המצויה גם היא בקשיים לא פשוטים) ו-77% מעובדי גוגל. לטענת דובר גלאסדור הנתונים מראים תמונה ברורה של אבדן האמון של עובדי יאהו בהנהגת החברה ובמאייר עצמה.

אחת העובדות שהתראיינה לתחקיר אמרה כי היא מחכה לפיטוריה כדי שתוכל לקבל את כספי הפיצויים ולהמשיך הלאה בחייה, ואחרים אמרו כי הם התחילו לגשש אחר עבודות חדשות, משימה שכתם הכשלון שדבק ביאהו הופך לקשה יותר.

הדיווחים מגיעים על רקע פרסומים (שהחברה טרם אישרה רשמית) על גל פיטורים שצפוי להתחיל כבר החודש, במסגרתו תקצץ יאהו כ-10% מכוח האדם שלה, או כאלף עובדים לפחות. הפיטורים מגיעים במקביל לדרישות מצד בעלי המניות לנסות לשמר את ערך המניות שבידם לקראת הפיצול הצפוי בין אחזקות החברה במניות עליבאבא הסינית לבין פעילויות הליבה שלה, שאמורות להמשיך להתקיים תחת חברה נפרדת.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
מהיום שמינו אותה למנכ"לית חשבתי שזה אבוד
אני מבין מה מצאו בה: היא אישה, בלונדינית שנראית לא רע ויש לה פה גדול שעשה הרבה רעש בימיה בגוגל. חוץ מזה - כלום. מה היא המציאה? איזה מהלכים (בגוגל) היא הובילה? רוב הזמן היא היתה בתפקידי דוברות ויחצנות. זה נהדר שיש מישהי ייצוגית שיכולה ללהג בתקשורת אבל יאהו צריכה להמציא את עצמה מחדש ומה שבאמת צריכה זה מישהו כמו סטיב ג'ובס שחזר לאפל בזמנו והרים אותה מהקרשים. חבל שלא יכלו למצוא מישהו עם קצת יותר מעוף כי זאת היתה חברה שהיה לה הכל: טונה כסף, שם, מוניטין, מותג, אנשי פיתוח טובים ותשתית תוכנה טובה. רק היה צריך מישהו עם דמיון וחזון.
סטארטאפיסט  |  11.01.16