אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש הסכמה: שייר רוכשת את בקסלטה תמורת 32 מיליארד דולר צילום: רויטרס

יש הסכמה: שייר רוכשת את בקסלטה תמורת 32 מיליארד דולר

שייר תשלם 18 דולר במזומן לצד 0.1482 מניית שייר עבור כל מניית בקסלטה - תמורה המשקפת פרמייה של 37.5% על מחיר בקסלטה באוגוסט האחרון - מועד הגשת הצעת הרכישה הראשונה

11.01.2016, 14:57 | שירות כלכליסט

עוד מיזוג בענף התרופות: חברת שייר (Shire) רוכשת את חברת בקסלטה (Baxalta) עבור כ-32 מיליארד דולר. החברות הגיעו להסכמה לאחר חודשים של מגעים שנגעו לגובה התמורה ולהרכבה. לפני כשבוע החלו לדווח בארה"ב כי הצדדים קרובים לעסקה.

שייר תשלם 18 דולר במזומן לצד 0.1482 מניית שייר עבור כל מניית בקסלטה - תמורה המשקפת פרמייה של 37.5% עבור מחיר הסגירה של בקסלטה ביום ה-3 באוגסט 2015, שבו הועברה הצעה רשמית ראשונה מטעם שייר לבקסלטה. לאחר השלמת העסקה - הצפויה במחצית השנה - יחזיקו בעלי המניות של בקסלטה כ-34% בחברה הממוזגת.

שייר נסחרת בנאסד"ק בשווי שוק של 37 מיליארד דולר, בקסלטה נסחרת בבורסה של ניו יורק בשווי של 27.2 מיליארד דולר.

בחודש אוגוסט האחרון דחתה בקסלטה הצעת רכישה ראשונה מטעם שייר, שכללה מניות בלבד ועמדה על שווי של 30 מיליון דולר - ששקיף מחיר של 45.23 דולר למניה. על פי מקורות, בקסלטה חיפה הצעה גבוהה יותר, שתכלול נתח של מזומן לבעלי המניות.

המו"מ לעסקה בין שייר ובקסלטה מצטרף לעסקת המיזוג עליה הודיעו לאחרונה פייזר ואלרגן, במסגרתה צפויה פייזר לרכוש את האחרונה ב-160 מיליארד דולר. מדובר במיזוג הגדול אי פעם בתחום הפארמה, שייצור ענקית תרופות בשווי של מעל 320 מיליארד דולר

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות