אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מועצת הרשות השנייה: מהדורות החדשות יימשכו לא יותר משעה צילום: יח"צ הרשות השנייה, ענבל מרמרי

מועצת הרשות השנייה: מהדורות החדשות יימשכו לא יותר משעה

דחתה את בקשת חדשות 10 להארכת המהדורה המרכזית באופן קבוע מעבר לשעה תשע. מערוץ 10 נמסר: "זו התערבות בוטה ומסוכנת"

11.01.2016, 21:04 | אלירן מלכי

מועצת הרשות השנייה דנה היום (ב') בבקשת חדשות 10 לקבלת הארכה קבועה למהדורת החדשות ודחתה את הבקשה. כמו כן, קבעה הרשות כי היא תקשיח את הנהלים אשר במסגרתם היא אפשרה את הארכת המשדרים ותתיר אותם רק במקרי חירום משמעותי המצדיק את הארכת המהדורה.

קראו עוד בכלכליסט

מהדורת חדשות מוגדרת היום לפי הכללים בין שמונה לתשע בערב. בחודשים האחרונים משתמשות שתי המהדורות בנוהל, המוסדר ביניהם לבין הרשות השנייה, המאפשר להן לבקש הארכה ספציפית באותו היום על מנת להאריך את המהדורה מדי יום בעוד כ-20-30 דקות.

גולן יוכפז גולן יוכפז גולן יוכפז

לפני כ-3 חודשים הגיש ערוץ 10 בקשה להאריך את מהדורות החדשות באופן רשמי וקבוע ב-20 דקות מדי יום. הרשות השנייה דנה מאז בבקשת הערוץ וחברת החדשות באופן מקיף, כולל סקר דעת קהל שפרסמה הרשות מטעמה בנושא. יש לציין כי מועצת הרשות השנייה תמכה בערוץ 10 כאשר עתידו היה לוט בערפל ותמכה בקבלת הרישיון ארוך הטווח שלו.

אוה מדז'יבוז', יו"ר הרשות השנייה, מסרה כי "להתארכות מהדורות החדשות מעבר לשעה השלכות רחבות על תרבות הפריים טיים בישראל ועל אופי המהדורות. לאחר דיון מעמיק ושימוע מקיף, אני בטוחה שהשבת המצב על קנו ותחימת מהדורות החדשות למסגרת של שעה, מאזנת בצורה הטובה ביותר בין האינטרס הציבורי למהדורות חדשות מקיפות למגוון על המסך, מתן ביטוי לשידורי דרמה וחשיפה של שידורי הפריים טיים למגוון קהלים".

מחדשות 2 נמסר כי הם מתכוונים ללמוד את ההחלטה וגולן יוכפז, מנכ"ל חדשות 10, מסר לאחר החלטה כי "התערבות הרשות השנייה באורך מהדורת החדשות בערוץ 10 בוטה ומסוכנת, בעיקר כשמניעה האמיתיים של הרשות בעניין - תעלומה גמורה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות