אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסיט את האש? אורי יוגב פתח בהליך הדחה נגד יו"ר התעשייה האווירית רפי מאור

מסיט את האש? אורי יוגב פתח בהליך הדחה נגד יו"ר התעשייה האווירית רפי מאור

לטענת בכירים באוצר ההתקפה של ראש רשות החברות הממשלתיות נגד מאור דווקא בזמן שמבקר המדינה חוקר את התנהלותו בפרשת הפרטת תעש היא בגדר "מהלך נואש שנועד להחליף את הכותרות השליליות נגדו"; מאור: "מדובר בפקיד ציבור בכיר שמנהל נגדי מסע של ציד מכשפות"

12.01.2016, 11:53 | גולן חזני
בעוד שמבקר המדינה חוקר את התנהלותו של ראש רשות החברות אורי יוגב בפרשת הפרטת תעש, שולף היום יוגב שפן מהכובע ופותח בהליך הדחה של יו"ר דריקטוריון התעשייה האווירית, רפי מאור.

קראו עוד בכלכליסט

"המהלך של יוגב שקוף ונואש", אמרו היום גורמים בכירים באוצר. "הוא מנסה להסיט מעצמו את האש לאור הסתבכותו עם הפרטת תעש באמצעות הליך הדחה שנועד לצרכי יחסי ציבור בלבד כדי להחליף את הכותרות השליליות להן הוא זוכה בימים האחרונים בכלי התקשורת".

במכתב ששלח היום יוגב למאור, שהגיע ל"כלכליסט" הוא כותב: "בחודשיים האחרונים הובאו לידיעת הרשות שורה של אירועים בהם נפלו פגמים בהתנהלות החברה, אשר לדעת הרשות קשורים להחלטותיך ולפעילותך כיו"ר דריקטוריון החברה. עמדת הרשות היא כי נפלו ליקויים מהותיים בדרך בה מילאת את תפקידך. בשל האירועים המפורטים שוקלת הרשות להפסיק כהונתך כדירקטור שאינו ממלא תפקידו כראוי בחברה".

למאור ניתנו 30 יום להגיב לטענות.

מור מסר ל"כלכליסט": "מדובר בפקיד ציבור בכיר שמנהל נגדי מסע של ציד מכשפות ורדיפה אישית באופן לא אתי. אני אגיב על המכתב הזה בהרחבה בהמשך".

רפי מאור. הליך הדחה לגיטימי או ספין תקשורתי מכוון?, צילום: ענר גרין רפי מאור. הליך הדחה לגיטימי או ספין תקשורתי מכוון? | צילום: ענר גרין רפי מאור. הליך הדחה לגיטימי או ספין תקשורתי מכוון?, צילום: ענר גרין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
ה תע"א בהנהלה נכונה תקועה בין חורבן שהשריש המנכ"להקודם וכוחניות חיים כץ ושלוחותיו
בכדי להבין את המתרחש צריך לחזור כמה שנים לאחור בעת שילטונו הקטלני של המנכ"ל הקודם אשר הרס בהזיות מוחו הקודח את כל שנבנה והושג מאז אל שווימר ו משה קרת. הכוחניות ושבירת בסיס הידע והיזמות אשר איפיינו את עובדי ה תע"א הוקחדה עד היסוד. הנזקים בפרוייקטים ועסקאות אשר נחתמו בהפסד אך ניפחו את האגו והטרוף של המנכ"ל הקודם נחתו על ראשיהם של מר יוסי וויס ומר רפי מאור. שני מנהלים בחסד אשר למרות המצב לא רק משלימים האחד את השני אלה מנווטים את ה תע"א לחוף מבטחים. החילוץ מקרטע מעט לאור השפעה קטלנית של ועד העובדים וכן נזקים של אחד מהסמנכ"לים הבוטים אשר שיבש יחסים ופגע בתדמית ב Boeing , Air Bus והביא את היחסים עם Gulf Stream השותפה ביצור ושיווק מטוסי המנהלים לשפל חסר תקדים - האיש משליט בוטות ופחד. בכדי להיחלץ מחלק מהבעיות ושלמור על שלום בית הביא המנכ"ל את אחד מהסמנכליים הפורשים ליעץ ולתווח עםGulf Stream. סמנכ"ל בכיר אחר והמוביל ביכולות ההנדסיות והניהוליות ואשר נקטל על ידי הסמנכ"ל הבוטה מונה לתפקיד חילוץ בהובלת החטיבות האזרחיות ועושה מאמצים על אנושיים לצאת מהמצוקה בא נמצא חלק ה תע"א האזרחי. השיחות בין העובדים הן בכוון של תמיכה ב מנכ"ל הנוכחי היו"ר והסמנכ"ל הכיר לחלק האזרחי של ה תע"א - התפיסה אומרת שההיטפלות ל יו"ר אינה במקומה וחל מההיתיעלות הוא ביטול התפקיד של הסמנכ"ל לתפעול , חלק מהגופים המהווים כפילות כמו ריכוז כל הפעילויות Build To Print תחת מפעל אחד, החזרת משימות שיפוץ מטוסים צבאיים ל חטיבת בדק ומתן אפשרות לטובים להוביל את הבראת החברה מנודת השפל. התע"א היא גוף איכותי וחשוב ל מדינת ישראל - בהצלחה !
משה , פ"ת  |  17.01.16
10.
לחקור תרומת המיליונים מהתע"א לפריימריס השר חיים כץ ראש הועד
השר חיים כץ ניצל במערכות הבחירות האחרונות לכנסת, במעמדו כמזכיר ארגון עובדי התע"א, את עובדי התע"א, משאבי התע"א ומאגרי המידע שלה, לפריימריס שלו בליכוד, והסיע אלפי עובדים לקלפיות הפריימריז בליכוד, תוך השבתתם מעבודה וגרימת נזק עצום לתע"א בגודל 210 מיליון ש"ח, בחישוב לפי דברי חיים כץ בנאום פרידה מהעובדים, כי יום עבודה קלנדרי אחד של התע"א ערכו 70 מיליון ש"ח. מבקרי המדינה לינדנשטראוס ושפירא כתבו שהנזק האדיר עקב השבתת התע"א, והשימוש בעובדיה ומשאביה לצרכיו הפוליטיים של כץ, יכולים להיחשב כתרומה עצומה בשווי-כסף מתאגיד, האסורה לפי החוק, אך ח"כ חיים כץ והנהלת התע"א "ציפצפו" עליהם. ראוי כי המשטרה, הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה יחקרו את השחיתות החמורה הזו, כפי שח"כים אחרים נדונו למאסר על עבירות בחירות! יש להם חומר רב על כך מהתקשורת וממקורות נוספים! להשוואה: ח"כ לשעבר נעמי בלומטל נדונה למאסר על 12 אלף ש"ח בלבד שתרמה לחברי מרכז הליכוד שבחרו אז את הח"כים, באירוחם בבית מלון!
לחקור שחיתות השר כץ בתע"א  |  13.01.16
לכל התגובות