אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מריסה מאייר? העובדים מכנים אותה "אוויטה" צילום: שאטרסטוק

מריסה מאייר? העובדים מכנים אותה "אוויטה"

העובדים, שרק שליש מהם מאמינים שהמצב בחברה ישתפר, מכנים את המנכ"לית על שמה של אווה פרון, שהייתה ידועה באהבתה לפרסום

12.01.2016, 13:20 | שירות כלכליסט

פעם, לפני לא הרבה מאד זמן, מריסה מאייר נחשבה למושיעה של יאהו. עד כדי כך שלרגל כניסתה לתפקיד המנכ"לית קושטו קירות המטה בתמונות שלה, בהשראת תמונות הקמפיין של ברק אובמה.

קראו עוד בכלכליסט

 אולם הרבה השתנה מאז, וכיום העובדים מעדיפים לכנות אותה "אוויטה", על שמה של אווה פרון, אשתו לשעבר של הדיקטטור הארגנטינאי חואן פרון, שהייתה ידועה בשל עלייתה לגדולה ואהבתה לפרסום. הפופולריות של מאייר תצנח אף יותר בשבועות הקרובים, אז מתכננים ביאהו להתחיל בפיטורים של 10% מכוח העבודה, שהם כאלף עובדים.

מריסה מאייר. כבר לא תולים בה תקוות, צילום: בלומברג מריסה מאייר. כבר לא תולים בה תקוות | צילום: בלומברג מריסה מאייר. כבר לא תולים בה תקוות, צילום: בלומברג

בכתבה שפורסמה השבוע בניו יורק טיימס ציינו כי הפיטורים יתווספו למספר ההולך וגדל של עובדים ובכירים שעזבו את החברה, כשבשנה שעברה פרשו כשליש מכוח העובדים. לפי סקר של אתר הקריירה גלאסדור, רק 34% מהעובדים מאמינים כי המצב עומד להשתפר.

מאייר מאבדת תמיכה מבית ומחוץ. בשבוע שעבר חברת סטארבורד, המשקיעה בחברה, שלחה לדירקטוריון יאהו מכתב שבו קראה לבצע שינויים דחופים. עוד קודם לכן, אריק ג'קסון, מנהל קרן הגידור ספירנג אוול, המשקיעה גם כן בחברה, שלח מצגת של 99 עמודים לדירקטוריון, ובה פירט את טיעוניו מדוע החברה צריכה לפטר את מאייר ולמנות הנהלה חדשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות