אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיליארדר סיני קונה את גריינדר - אפליקציית ההיכרויות להומואים הגדולה בעולם  צילום:billionairesnewswire

מיליארדר סיני קונה את גריינדר - אפליקציית ההיכרויות להומואים הגדולה בעולם

הונו של יו"ר בייג'ינג קונלון טק בן ה-38 נאמד ב-1.7 מיליארד דולר. אפליקציית גריינדר, שהושקה ב-2009 זוכה ל-2 מיליון מבקרים ביום מ-196 מדינות

12.01.2016, 12:56 | מערכת כלכליסט
אחד המיליארדרים החדשים של סין רוכש אחזקת שליטה באפליקציית גריינדר, אפליקציית ההיכרות והרשת החברתית הגדולה ביותר להומואים.

חברת בייג'ינג קונלון טק (Beijing Kunlun Tech), שמפתחת משחקים לאינטרנט, הציעה 93 מיליון דולר במזומן עבור 60% מניו גריינדר (New Grindr), כך הודיעה החברה לבורסת שנזן. יו"ר בייג'ינג קונלון, זהאו יאחוי, הפך למיליארדר לאחר שהחברה הונפקה בשנה שעברה.

זהאו (38), שהונו נאמד ב-1.7 מיליארד דולר, על פי מדד המיליארדרים של בלומברג, פיקח על שורה של עסקאות שערכה החברה מאז אפריל, כולל אחזקת מיעוט בלנד אינווסט הבריטית שמעניקה משכנתאות. לפי הצהרת החברה, הוספת האפליקציה תרחיב את פורטפוליו השירותים ותיצור מקור חדש של הכנסות.

אפליקציית גריינדר אפליקציית גריינדר אפליקציית גריינדר

מניות בייג'ינג קונלון טיפסו בשיעור היומי המקסימאלי המותר של 10% לאחר ההודעה על העסקה. עם זאת, ההסכם צריך עוד לזכות באישור משרד ההגבלים העסקיים בממשל האמריקאי.

"הסכמנו להשקעה הזו בחברה שלנו כדי להאיץ את הצמיחה", מסר ג'ואל סימקאי, מייסד גריינדר. "העסקים ימשיכו פה כרגיל, אך עם תחושה מחודשת של כוונה ומשאבים נוספים".

זו הפעם הראשונה שבגריינדר מקבלים השקעה חיצונית, והעסקה מעריכה את השווי שלה ב-155 מיליון דולר. "זוהי הצבעת אמון ענקית בחזון שלנו לחבר גברים הומואים אפילו יותר לעולם שמסביבם", סיכם.

אפליקציית גריינדר, שהושקה ב-2009 זוכה ל-2 מיליון מבקרים ביום מ-196 מדינות. ב-2014 הכנסותיה הסתכמו ב-34 מיליון דולר, עלייה מ-25 מיליון דולר שנה קודם לכן. בשלב זה עוד לא ברור אם קונלון מתכוונת להכניס את גריינדר לסין, שבה אפליקציה בשם בלואד (Blued) היא אפליקציית ההיכרות הפופולארית ביותר לגברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות