אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיטורי הנפט: BP תקצץ עוד 4,000 משרות עד סוף השנה צילום: בלומברג

פיטורי הנפט: BP תקצץ עוד 4,000 משרות עד סוף השנה

ענקית הנפט כבר פיטרה בשנה שעברה 4,000 מעובדיה על רקע הנפילה במחירי הנפט בעולם. תעשיית הנפט העולמית פיטרה עד כה במהלך גל הירידות כ-250 אלף עובדים

12.01.2016, 16:49 | מיקי גרינפלד
ענקית הנפט בריטיש פטרולום - הידועה בכינוייה BP - הודיעה היום (ג') כי תפטר 4,000 עובדים מכוח האדם של פעילות הקידוחים והפקת הנפט שלה במהלך השנה הקרובה, על רקע הירידות החדות במחירי הנפט. עיקר המפוטרים יהיו מהפעילות בארה"ב, אנגולה ואזרבייג'ן, וחלק קטן יותר (כ-600) מהפעילות בים הצפוני.

מכלל עובדי הקידוחים וההפקה של BP, כ-3,000 עובדים בים הצפוני ו-24 אלף ביתר המוקדים בעולם. BP כבר פיטרה בשנה שעברה מסיבה דומה 4,000 מעובדיה. החברה המתחרה רויאל דאטש של (Royal Dutch Shell) הודיעה ביולי האחרון על קיצוץ של 6,500 משרות.

"בשל ההחמרה בתנאי השוק עלינו לנקוט בצעדים ספציפיים להבטיח שהעסקים שלנו נשארים תחרותיים ויציבים", הודיע מארק תומאס, נשיא הפעילות של החברה בים הצפוני.

על פי ההערכות בשוק, במהלך גל הירידות של מחירי הנפט עד כה קיצצה תעשיית הנפט בעולם למעלה מ-250 אלף משרות. 

BP, צילום: בלומברג BP | צילום: בלומברג BP, צילום: בלומברג

שר הנפט של ניגריה ונשיא ארגון אופ"ק עימנואל איבה קאצ'יקוו (Emmanuel Ibe Kachikwu) אמר היום ששתיים מהחברות בארגון אופ"ק הגישו בקשה רשמית לפגישה דחופה, לנוכח תנאי השוק הנוכחיים. השר אמר את הדברים לעיתונאים בכנס אנרגיה המתקיים באבו דאבי. לדבריו, מטרת פגישת החרום תהיה בחינה מחדש של המדיניות הקיימת, ובדיקת האפשרות לשינוי אסטרטגיה. השר סירב לומר מיהן המדינות החברות שביקשו את הפגישה.

בנקים גדולים, ביניהם מורגן סטנלי, גולדמן זאקס וסיטיגרופ, פרסמו ביממה האחרונה הערכות כי הנפט עוד צפוי להמשיך לרדת ובשל שילוב גורמים כמו ההאטה בסין, התחזקות הדולר והייצור הגבוה, הנפט עלול אף ליפול לרמות של 20 דולר לחבית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות