אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי סעודיה: גם בחריין ועומאן מקצצות את הסובסידיה על הדלק ומקפיצות את המחירים

אחרי סעודיה: גם בחריין ועומאן מקצצות את הסובסידיה על הדלק ומקפיצות את המחירים

מחירי הדלק זינקו היום בבחריין ב-60% ובעומאן ב-23%. ביטול הסובסידיה הוא על רקע הירידה החדה במחירי הנפט, שפגעה ביצואניות הנפט במפרץ הפרסי

12.01.2016, 17:13 | שירות כלכליסט
בחריין ועומאן הולכות בעקבות סעודיה ומפחיתות את הסובסידיות הממשלתיות על הדלק, זאת בניסיון לצמצם הוצאות כדי לפצות על השפעות ירידת מחירי הנפט, שנפלו לרמתם הנמוכה ביותר מאז 2003.

מחירי הדלק טיפסו היום (ג') בבחריין ב-60% ל-125 פילס לליטר דלק רגיל ו-165 פילס לליטר של דלק מובחר. בעקבות זאת, מאות אנשים עמדו בתור אתמול כדי להספיק למלא דלק לפני עליית המחירים. באוקטובר ביטלה בחריין את הסובסידיות על בשר ועופות, והמחירים לצרכן זינקו פי 3 ו-4. במדינה מתכוונים במרץ לקצץ גם את הסובסידיות על חשמל ומים.

קראו עוד בכלכליסט

עומאן, צילום: שטרסטוק עומאן | צילום: שטרסטוק עומאן, צילום: שטרסטוק

במקביל, בעומאן יפחיתו מיום שישי את הסובסידיות לדלק, והמחירים צפויים לעלות ב-23%.

המהלכים האלה התקבלו לאחר שמחירי הנפט נסגרו אתמול (ב') ברמה של 31.41 דולר לחבית בבורסת הסחורות בניו יורק, המחיר הנמוך ביותר זה 12 שנים. הירידה החדה הזו במחירי הנפט פגעה בהכנסות של המדינות יצואניות הנפט, ביניהן מדינות רבות במפרץ הפרסי שבהן האזרחים התרגלו לסובסידיות ממשלתיות נדיבות.

בניסיון לצמצם את הגירעון התקציבי, איחוד האמירויות וסעודיה הפחיתו בשנה שעברה את הסובסידיות על הדלק. השבוע הודיעו גם בכווית כי הפרלמנט ידון בביצוע רפורמות בתוכנית הסובסידיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות